«Це можливо лише у випадку, коли будуть продемонстровані певні успіхи хоча б у частині 11 критеріїв ЄС. Втім, зрозуміло, що вже впринципі всі вони не можуть бути виконані. Українська влада цього не спроможна зробити», – заявив він.
«На недовиконану домашню роботу України, тобто неухвалені закони і непроведені реформи, можуть закрити очі, авансом погодитися, що Україна впроваджуватиме їх до моменту ратифікації (угоди про асоціацію. – Ред.), якщо випустять Тимошенко і продемонструють прогрес за кількома напрямками», – зазначив Горбач.
Водночас експерт прогнозує, що «інформаційний галас» стосовно прогнозів підписання угоди про асоціацію між ЄС і Україною триватиме практично до саміту у Вільнюсі, що відбудеться в листопаді цього року.
«Можливо важливою точкою буде кінець вересня, коли відбудуться вибори в Німеччині. Важливо, чи буде звільнена до цього моменту Тимошенко, чи відправлена на лікування. Але знову таки багато рішень відкладатиметься до останнього часу», – додав він.
Нагадаємо, у грудні 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати Угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту, за умови, якщо Україна досягне поступу у трьох галузях: відповідності міжнародним стандартам минулорічних парламентських виборів і подальших дій за їхніми результатами, поступу України в подоланні вибіркового правосуддя і відверненні його на майбутнє і втіленні реформ, які сторони визначили спільно в порядку денному підготовки до асоціації.
В останньому звіті експертного моніторингу "Асоціація з ЄС: як Україна виконує умови підписання угоди" значилось, що Україна не досягла відчутного прогресу з жодного з 11 критеріїв ЄС.
Президент Віктор Янукович заявив, що Україна працює над виконанням цих критеріїв.