«Україна немає енергетичних втрат внаслідок анексії Криму. Крим є і буде енергодефіцитним регіоном. Материкова країна була для нього донором – з електроенергії, з нафтопродуктів та газу», – заявляє Гончар.
Він стверджує, що єдина відмінність стосується газу
«Крим минулого року у цілому перйшов на самозабезпечення газом, оскільки збільшення газовидобутку компанією Нафтогазу привело до закриття газового балансу півострова, а це 1,65 млрд куб/м на рік. Стосовно загальної статистики – так, в Україні буде 8% річної втрати газовидобутку, тобто якщо на рік Україна добуває майже 21 млрд куб/м, то 1, 65 млрд куб/м припадає на Крим», – пояснює Гончар.
Але, за його словами, весь газ, який добувався на шельфі Чорноморнафтогазом традиційно й історично на материкову частину не надходив: «він використовувався тільки на потреби півострова».
Водночас, за словами Гончара, майнові втрати будуть суттєвими.
«Це суттєві втрати. Наприклад, компанія Чорноморнафтогаз має на своєму балансі родовища, газ, засоби у вигляді газовидобувних платформ, бурові установки, зокрема відомі вишки Бойка, які купувалися за гроші Нафтогазу. Також потрібно врахувати російську нафтобазу, де здійснювалася перевалка нафтопродуктів», – зазначає експерт.
Окрім того, існує і втрачена вигода.
«Це майбутні обсяги газу, які б мали видобуватись. І починаючи з 2015 року частина газу мала надходити на материкову частину України», – пояснив Гончар.
На його оцінкою, загальна вартість цих активів – кілька мільярдів євро.
Як повідомлялось, 17 березня Верховна Рада Криму оголосила власністю республіки розташовані на півострові активи "Чорноморнафтогазу", "Укртрансгазу" та Феодосійського підприємства із забезпечення нафтопродуктами.