Експерт: у Януковича сподіваються, що Захід понервує, а потім звикне до ув’язнення Тимошенко

29 Вересня 2012, 12:54

«Заяви різних чиновників і, навіть, міністрів відображають роздратування української влади – вищих осіб української влади і головної вищої особи – критичною позицією Заходу і міжнародних організацій», – заявив Фесенко.

За його словами, під час міжнародної конференції в Ялті президент Віктор Янукович і особливо секція по справі Тимошенко засвідчили, що ніхто Тимошенко звільняти не буде.

У свою чергу, глава МЗС Костянтин Грищенко «просто підтвердив, що українська сторона на поступки не піде у справі Тимошенко», додав експерт.

«Те, що сказав Грищенко в інтерв’ю Die Presse, це вже не просто прояв роздратування критичною позицією Заходу, це вже дуже показовий діагноз, що Тимошенко ніхто випускати вже не буде», – заявив Фесенко.

За його словами, раніше робили припущення, що заради підписання угоди про асоціацію з ЄС можуть звільнити Тимошенко, однак вже зараз очевидно, що цього не станеться.

На думку експерта, свою тактику українська влада почала випробовувати ще минулого року, коли була арештована і засуджена Тимошенко.

«Тобто подивилися, як реагує Захід, міжнародні організації на ситуацію, і потім, мені здається, врешті-решт прийшли до виновку: якщо все ж таки Євросоюз, критикуючи нас, не відмовляється від пошуку певної взаємодії, значить їм ця угода теж потрібна. Тому давайте почекаємо. Можливо, колись вони змінять свою позицію. Зараз понервують, покритикують, а потім звикнуть, як, наприклад, звикли до засудження Ходорковського, до деяких інших критичних ситуацій у Росії», – припускає експерт.

Однак Фесенко наголошує, що «Росія дуже важливий партнер для Заходу». «Тому критикуючи порушення прав людини, проблеми з демократією, з Росією все ж таки змушені співпрацювати у глобальному економічному співробітництві, у геополітичних питаннях, питаннях глобальної безпеки», – пояснює експерт.

«У нас зовсім інша ситуація. Ми поки не Білорусь – у нас немає таких масштабних і глибоких порушень демократичних стандартів, прав людини. Але є тенденції, які непокоять Захід. Тому сподіватися, що Захід заспокоється, заплющить очі, думаю, це була б не зовсім правильна, коректна оцінка», – наголосив Фесенко.

«Янукович не хоче відмовлятися від євроінтеграції повністю. Він сподівається, що ЄС рано чи пізно звикне до нинішньої ситуації. Мені здається, що це не зовсім правильна оцінка», -додав він.

Експерт вважає, що «в МЗС це чудово розуміють, тому просто з тих чи інших причин не хочуть або просто побоюються сказати про це». «Чиновницька логіка – не можна говорити всупереч позиції начальника. А якщо начальник сказав щось, цю позицію треба обгрунтовувати і поширювати», – додав він.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко це в інтерв’ю австрійському виданню Die Presse 20 вересня заявив, що українська влада не збирається заради підписання угоди про асоціацію пристати на вимоги Заходу та звільнити Юлію Тимошенко.