Експерт: Табачник робить все можливе, щоб запобігти появі критично мислячої еліти

Акценти
4 Лютого 2013, 11:09

«Тепер всі знають, що найкращий і, дійсно, єдиний спосіб для отримання справді ефективної еліти є повною протилежністю того, що робить український президент. Не треба виловлювати найкращих і найяскравіших, кого може запропонувати нація, серед бюрократів. Замість цього треба створити освітні можливості, які дозволять кожному розвивати свої таланти і піднятися на вершину», – зазначає Мотиль.

«Тому, як казали товариші, «невипадково», що Дмитро Табачник, відомий українофоб, міністр освіти, науки, молоді та спорту, повинен робити все можливе, щоб запобігти появі саме таких сучасних, критично мислячих , і компетентних еліт.

Врешті «Янукостану» потрібні чоловіки і жінки, які казатимуть «так» – люди, які зроблять все, що їм скаже султан. Останнє, що їм треба, – це розумні й ініціативні люди. Вони можуть розгойдати човен і перевернути його.

Пан Табачник хоче знизити автономію університетів до нуля і заборонити студентам змінювати свої спеціальності. Обидва кроки мають великий сенс у радянському суспільстві, яке боїться незалежного мислення і потребує того, що дисидент Валентин Мороз назвав «гвинтиками».

Табачник називає це «реформою освіти». Зрештою, він – продукт саме такої системи і хіба з нею щось не так?», – пише експерт.  

90