Ситуацію з Коломойським варто розглядати як елемент боротьби не з олігархічною системою взагалі, а швидше з одним її представником, який спробував стати над правилами, чим їй-таки і створив загрозу. Про це в матеріалі "Привид деолігархізації" пише оглядач "Українського тижня" Олесь Олексієнко.
"Показово, що саме цими мотивами й пояснює нещодавні події сам президент Порошенко. Хоч глава держави й називає це «деолігархізацією», але, як бачимо, йдеться лише про окреслення «червоних ліній», вихід за які неприпустимий, та аж ніяк не про прагнення демонтувати систему як таку", – підкреслює він.
Оглядач видання вважає, що поведінка Коломойського останнім часом вийшла за межі відповідної пардигми.
"Традиції української олігархії передбачали використання малопомітних важелів впливу на владу для отримання преференцій і доступу до державних активів та грошових потоків. Проте поведінка Ігоря Коломойського останнім часом вийшла за межі відповідної парадигми: він став публічно й демонстративно виявляти зневагу до офіційних інститутів влади, вдаватися до погроз рейдерськими захопленнями державних активів", – зауважує оглядач.
За його словами, фактично Коломойський не бажав визнати владу Порошенка як глави держави, і це як усередині країни, так і назовні ставило питання про її керованість.
"Причому Ігор Валерійович на відміну від інших олігархів володів іще й ресурсом добровольчих батальйонів і, за даними джерел, постійно погрожував можливістю їх використання для захисту своїх бізнес-інтересів. За цих обставин приборкання норовливого магната стало питанням виживання для глави держави, і його підтримали в цьому Захід та інші олігархи", – додає Олексієнко.
Детальніше читайте в черговому номері журналу "Український тиждень".