Український тиждень № 13 (385) від 2 квітня, 2015

Зміст номеру:
Буквально щодня інформ­простір поповнюється новиною про чергове затримання якогось хабарника. Президент і прем’єр-міністр ніби оголосили один одному заочну дуель у тому, хто більше спіймає нечистих на руку державних службовців. Обов’язковою її умовою є те, щоб усе свято торжества законності було на камеру. Ні, не ту, в’язничну, у яку в теорії й має потрапити хабарник, а телевізійну. Яка відповідає за ступінь народної любові. А в’язниця? Там хай справжні злочинці сидять. А чиновників навіщо чіпати?
Богдан Буткевич
Політика
Чи можна вважати ще одним днем народження той, коли на нічній дорозі ти побачив спалах світла, водій натиснув до упору на газ, позаду посипалися глухі хлопки і лише кілометрів за п’ять усі в машині ризикнули перевести подих? Мабуть, що так. Хоч би тому, що цього разу як мінімум обійшлося без чогось неприємного.
Роман Малко
Авторські колонки
Приборкання окремих олігархів не змінить системи як такої. Адже в Україні й досі відсутня організована альтернатива із громадянського суспільства чи малого й середнього бізнесу
Олесь Олексієнко
Політика
Про переваги й недоліки масового виведення банків із ринку
Любомир Шавалюк
Економіка
Як з’явилися нові докази російської воєнної агресії
Ярослав Тинченко
Суспільство
Національний герой, який загинув у День Незалежності
Ярослав Тинченко
Суспільство
Усі великі ідеї та теорії приречені на певному етапі пережити бурлеск і травестію. Живий приклад – 8 березня, що мало б бути днем солідарності жінок у боротьбі за свої права, а виродилось у «професійне свято» з офіціозними промовами можновладців, гучними корпоративами й зростанням продажів мімоз і тюльпанів у пострадянських містах.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Лівий поворот громадських настроїв сьогодні майже неминучий. Питання в тому, яка політична сила ним скористається
Ігор Лосєв
Політика
Традиційний для Європи поділ політичних партій та організацій на правих і лівих виник іще на початку існування самого парламентаризму як явища. Як відомо, до перших із них у Європі прий­нято зараховувати тих, хто зберігає вірність традиційним цінностям: церкві, нації, великій гетеросексуальній родині, пова­­зі до звичаїв та предків. Зазвичай це різні консервативні й націоналістичні партії та рухи. А лівими звично йменуються прихильники так званої соціальної справедливості. Всілякі комуністи й соціалісти, що пропонують варіанти перерозподі­­лу доходів бюджету на користь бідних.
Денис Казанський
Політика
Нотатки «рядового партійця» КПУ
Святослав Птіцин
Суспільство
Антисистемні партії знаходять родючий ґрунт серед виборців у ЄС, у той час як мейнстримні ліво- чи правоцентристи, намагаючись копіювати політику один одного, втрачають підтримку
Ольга Ворожбит
Світ
Якщо чимало поміркованих французьких лівих критично ставляться і до захоплення Криму, і загалом до режиму Путіна, крайні ліві майже колективно симпатизують Москві. Соціологи констатують загальний рівень підтримки, зіставний із позиціями крайнього правого «Нацфронту»
Алла Лазарева
Світ
Тиждень продовжує цикл матеріалів про волонтерів. Ця війна породила багатьох спонтанних добровільних помічників армії, які стали працювати виключно через початок бойових дій. Але є люди, для яких військо і все з ним пов’язане – це не просто зацікавлення, а друге життя вже протягом довгих років.
Богдан Буткевич
Суспільство
Тиждень розмовляв із заступником міністра закордонних справ Чеської Республіки про зовнішню політику ЄС, українську кризу та її сприймання на берегах Влтави.
Ганна Трегуб
Світ
Що може сформувати майбутню політику Британії щодо України та Росії
Майкл Бініон
Суспільство
На вищу освіту виділяють дедалі більше грошей. Однак про те, наскільки доцільні ці витрати, відомо мало
The Economist
Світ
Заголовок першого тому мемуарів Лі Куан Ю звучав без претензій: «Сінгапурська історія». Небагато є лідерів, які настільки втілювали свої країни й визначали їхнє обличчя: можливо, свого часу Фідель Кастро та ще Кім Ір Сен. Але обидва навіть близько не підійшли до досягнення Лі Куан Ю: перенесення Сінгапуру «Із третього світу в перший» (так називається другий том).
The Economist
Світ
Білоруська опозиція боїться Майдану та «українського сценарію» більше, ніж продовження правління Лукашенки ще на п’ять років
Сяргєй Пульша
Світ
Історія земель від східного пограниччя сучасної України й аж до Каспійського моря з відгалуженням до Передкавказзя заперечує нав’язуваний Москвою міф про їхню історичну російськість
Віктор Брехуненко
Історія
До Криму нарешті дісталася справжня вес­­на: узбіччя доріг та сільські двори скрізь укрилися білим квітом мигдалю та абрикосів. Хоча й побиті «ювілейними морозами», що вдарили точнісінько під час святкувань річниці анексії, дерева таки вижили й знову тішать око своєю красою.
Лесь Терен
Суспільство
Ніколи не ставайте священиком, якщо можете ним не стати, написав колись Ґрегем Ґрін. У мене, за винятком мого діда, у близькому колі священиків не було, тож не можу дослідити їхню мотивацію. А от журналістів – пів-Facebook. Є більш, є менш успішні, є взагалі нікому не відомі, крім сусідів за офісом. Маю підстави робити висновки.
Юрій Макаров
Авторські колонки