Експерт: Росія транспортує до Криму 6 нових фрегатів і човнів та реконструює 11 аеродромів

13 Березня 2015, 16:25

Президент Росії Владімір Путін створює в Криму потужну військову базу. Про це в інтерв’ю «Українському тижню» розповів експерт «Майдану закордонних справ» і головний редактор порталу Black Sea News Андрій Клименко.

«Витіснення нелояльних груп пов’язане з тим, що Путін створює в Криму велетенську військову базу. Ми говоримо це вже з півроку, і зараз нарешті про це почали активніше дискутувати на міжнародному рівні. Спочатку ситуацію недооцінювали. Потім, коли ми озвучили потенційну цифру 100 тис. військових, завезення ядерної зброї до Криму, всім стало зрозуміло, що це вже не тільки військово-морський флот, а й стратегічна авіація, ракетні війська», – розповів експерт.

«Наприклад, комплекс «Искандер» на тягачі дістає до бази ПРО США, що розгортається в Румунії. За наступні два роки будуть шість нових фрегатів і підводних човнів, сучасні винищувачі. 11 аеродромів, які були за Радянського Союзу, різко реконструюються, а це злітні смуги першого класу, що можуть приймати будь-які літаки. Створюється велетенська військова база в центрі Чорного моря, і це змінює весь стратегічний та геополітичний баланс не лише в Чорноморському регіоні, а й у Чорноморсько-Середземноморському – на стику з Азією, Близьким Сходом та Північною Африкою», – зауважив Коименко.

На його думку, наразі у світі замислилися, як на це реагувати.

«І тут є один принцип: у регіоні розміщення воєнної бази не має бути нелояльного населення. А це ті, хто не хоче отримувати російський паспорт, політично активні громадяни, члени громадських організацій, журналісти, кримські татари, представники церковних громад, що не належать до РПЦ МП», – підсумував експерт.

Детальніше читайте в черговому номері «Українського тижня».