Експерт: Росія не вірить, що ЄС прийме Україну у свою родину

2 Грудня 2011, 16:04

Зокрема, коментуючи пункт резолюції Європарламенту щодо України, в якому йдеться, що «Російська Федерація чинить надмірний тиск на Україну з тим, щоб не вводити зону вільної торгівлі з Євросоюзом, а замість цього приєднатися до Митного союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном», Корнілов заявив:

«В принципі я також здивувався, побачивши це дивне посилання на російсько-українські відносини… Насправді давайте глянемо на заяви європейських чиновників, у тому числі таких як Баррозу, і російських. Зауважте, це ж не Росія казала:«Або в Євразійський союз, або в зону вільної торгівлі з Європою». Навпаки Путін чи інші російські діячі підкреслюють, що один вектор не протирічить іншому, тобто вступайте в Митний союз і тоді легше буде кооперуватися з різними європейськими структурами, в тому числі щодо зони вільної торгівлі з ЄС. Це Європа якраз доволі жорстко із уст різних чиновників висловлюється про те, що вступ України до Митного союзу виключає приєднання до зони вільної торгівлі з ЄС. Тобто це Європа якраз намагається всіма силами протистояти будь-яким інтеграційним проектам між Україною і Росією. Але, власне кажучи, на цьому грунті і народжується бажання в європейських чиновників перекласти відповідальність за можливий зрив підписання певних документів з Україною з Європи на кого завгодно, в тому числі на режим Януковича та режим Путіна».

На думку експерта, російська сторона, скоріш за все, поставиться до такої заяви Європарламенту з іронією.

«Я не думаю, що взагалі є сенс зі сторони Росії робити певні заяви на вищому рівні, хоча звичайно прозвучать коментарі зі сторони також здивованих російських дипломатів і політиків. Насправді я не думаю, що Росія буде дуже різко на це реагувати. Хоча цілком вірогідно, що до цього віднесуть з певною іронією», – зауважив Корнілов.

Водночас, на думку експерта, «зі сторони України взагалі офіційно можуть не помітити ці сигнали в резолюції Європарламенту».

«Не від заяв щодо Росії залежить доля подальших інтеграційних проектів України, в тому числі європейсько-інтеграційних українських проектів. Ми знаємо, що ключовим у всіх цих наїздах на Україну є зовсім інша справа – справа Юлії Тимошенко. І відповідно реагувати Україна буде саме на ці звинувачення і на реакцію щодо цієї справи зі сторони Євросоюзу, але ж точно не на певні сигнали в сторону Російської Федерації», – вважає Корнілов.

За його словами, Росія вважає, що Україну не візьмуть в ЄС.

«Росія дуже спокійно відноситься до терміну «євроінтеграція України», оскільки прекрасно розуміє, що Україну в ЄС не візьмуть і не збираються приймати. В цьому сенсі Росія не хвилюється. Що стосується асоціації, то в Росії, слава Богу, люди грамотні, вони знають, хто входить в асоціацію з ЄС – Єгипет, Туніс, Чилі, вся Південна Америка крім Венесуели зараз домовляються про підписання таких же договорів про асоціацію, які рівнозначно нічого не дають крім декларації. Що Росію хвилює, так це навіть не сам факт підписання можливої угоди про зону вільної торгівлі між Україною і ЄС, а ті умови, які продиктовані цією угодою для України – вони дискримінаційні і викликають побоювання у російських бізнесменів, тому що фактично безмитні товари «потечуть» в Україну, оскільки вона фактично вже є в зоні вільної торгівлі з СНД. Це турбує Росію! Саме тому Росія пропонує якомога скоріше вступити Україні до Митного союзу – щоб випередити ці дискримінаційні умови для України. Ще раз повторюю, в Росії зайвих ілюзій, фобій з приводу цих казок абсолютно немає», – заявив Корнілов.

Нагадаємо, 1 грудня Європейський парламент ухвалив резолюцію, у якій рекомендує Раді ЄС, Європейській комісії і Європейській службі зовнішньополітичної діяльності парафувати угоду про асоціацію між Україною та ЄС до кінця 2011 року.