Експерт: роман Порошенка і “донецької” влади буде недовгим

23 Березня 2012, 14:46

Експерт не виключив, що рішення працювати в уряді Петро Порошенко приймав під тиском. Однак, навіть якщо й був тиск, він не вплине на бажання новоспеченого глави Мінекономіки брати участь у парламентських виборах восени цього року. 

"Ми же не знаємо, які мотиви у Порошенка іти у владу. Можливо, у нього ситуація така як в Тігіпка, якому погрожують відібрати гроші за проданий банк. І він підрахував, що краще бути першим номером Партії регіонів, мовляв, нехай усі показують пальцем, але я збережу свій бізнес. Можливо, є загроза шантажу економічної імперії Порошенка. Тиск цілком реальний, тому що в Україні відбувся величезний, до 40% перерозподіл влади і власності. Якщо хочете, в країні відбулася політекономічна революція. Його ж бізнес пов’язаний із багаточисленими перевірками. Уявляєте, якщо на його цукрові заводи і кондитерські фабрики прийдуть похмурі хлопці з донецької санепідемстанції?", – відзначив Небоженко.

На думку Небоженка, участь у парламентських виборах братимуть як сам Порошенко, так і близько 10 його людей. Однак, похід до парламенту "команди Порошенка" може виявитися поразкою для лідера.  

"Він (Петро Порошенко – ред.) достатньо розумна людина, щоб зрозуміти, що якщо його люди підуть у парламент, це будуть другі "тушки" і він їх втратить. Похід Порошенка в Кабмін не означає, що загроза його бізнесу зникла. І ця загроза не залежить від рішення, чи буде він іти в парламент. Я на 100% упевнений, що роман Порошенка і "донецької" влади буде недовгим", – сказав Небоженко.

Та, попри це, за словами експерта, зазвичай олігархи балотуються до парламенту з достатньо великою власною командою. З трьома-чотирма прихильниками, каже він, немає сенсу балотуватися, стає невигідним.

"Кожен з них (з олігархів – ред.) просить провести до Ради 10 людей. Мета – створити власну групу, чи фракцію. Якщо менше 7-10 людей, то олігарху стає невигідним грати у політику. Думаю, що це розповсюджується і на таємний план Порошенка. Однак, звичайно, жодної гарантії проходження кандидатів до Ради немає", – сказав він.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович призначив Петра Порошенка міністром економічного розвитку і торгівлі. Відповідний указ від 23 березня оприлюднений на сайті глави держави. Сам новопризначений міністр пояснив, що рішення працювати в уряді далося йому нелегко.

Позначки: