Експерт: припинення поставок газу на окупований Донбас допомогло заощадити в лютому близько 100 млн м³

6 Березня 2015, 22:19

Прогнози щодо енергетичного колапсу в другій половині нинішнього опалювального сезону, на щастя, не справдилися з низки об’єктивних та суб’єктивних причин. Споживання газу в цей час виявилося меншим завдяки поступовому посиленню дисципліни дотримання лімітів промисловістю та ТКЕ, а також істотному скороченню його використання населенням та бюджетними організаціями. Про це в черговому номері «Українського тижня» пише Олександр Крамар.

«Промисловість і теплокомуненерго так і не вклалися у виділені їм ліміти. Наприклад, із 1 грудня по 28 лютого обсяг споживання становив відповідно 3,87 та 4,1 млрд м³ замість передбачених на зазначений період 3,27 і 3,49 млрд м³. До цього спричинився дефіцит вугілля, який довелося частково компенсувати за рахунок природного газу. Але темпи понаднормового споживання таки зменшувалися. У жовтні – листопаді 2014 року споживання блакитного палива дорівнювало 7 млрд м³, причому найбільш марнотратним, ураховуючи істотний спад промислового виробництва, виявився листопад», – зауважує Крамар.

На його думку, посилення дисципліни дало змогу поступово зменшити понаднормове споживання.

«Так, понаднормове споживання промисловістю у першій декаді грудня становило 34%, тоді як у лютому – вже 5%. Свою роль відіграло й припинення з 18 лютого постачання газу на не підконтрольні Україні території Донбасу. Лише в лютому це допомогло заощадити близько 100 млн м³, не менше буде заощаджено до кінця опалювального сезону», – зауважує експерт.

«Натомість надходження блакитного палива виявилося більшим за очікуване завдяки розширенню постачань із країн ЄС та відсутності повномасштабної ескалації на Донбасі, яка могла б мотивувати Росію зірвати «зимовий пакет», – підсумував Крамар.

Детальніше читайте у черговому номері журналу «Український тиждень».