«Найбільш показовим прикладом ефективного об’єднання опозиції треба назвати період президентських виборах 2004 року. Тоді справді була така ситуація, що фактично був чітко визначений кандидат від опозиції і навколо нього частина опозиції об’єдналася перед початком кампанії. Це спрацювало. Але тоді не було внутрішньої конкуренції по рейтингу всередині опозиції», – заявив Фесенко у коментарі Тиждень.ua.
На противагу цьому прикладу політолог зазначає, що невдалим досвідом опозиції в об’єднавчих процесах були переговори між опозиційними партіями напередодні парламентських виборів 2012 року.
«Не дуже ефективним виявився досвід домовитися в жовтні минулого року між УДАРом і опозицією. Можливо, УДАР припустився помилки, що не об’єднався… Але в цій ситуації спрацював партійний егоїзм з обох боків», – зазначив він.
Нагадаємо, у своєму зверненні з нагоди Дня Соборності екс-прем’єр Юлія Тимошенко заявила, що вважає головним завданням опозиції у 2013 році поглиблення єдності і створення єдиної опозиційної партії.
Лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк підтримав таку ініціативу Тимошенко.
У свою чергу, лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок заявив, що партія не має наміруоб'єднуватися з іншими опозиційними партіями в єдину політичну силу.
У Комітеті виборців України вважають утопічною ідею об’єднання опозиційних сил.