За його словами, новопризначені «силові» керівники готові втілювати потрібну владі політику тими методами, якими вони втілювали її, наприклад, у Верховній раді.
«Якщо людина могла особисто ламати ребра опозиціонерам у Верховній раді (новий міністр оборони Дмитро Саламатін – ред.), то, я думаю, для неї нічого не буде варте дати наказ на розстріл людей на вулиці», – сказав Таран. Однак, додав він, «це шлях в нікуди, і призведе до ліквідації нинішньої владної еліти».
У свою чергу директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак у коментарі Тижню теж не відхилив, що зміна керівників силових відомств пов’язана з майбутніми парламентськими виборами. «Звісно, є певна підготовка до виборів», – сказав він, наголосивши, що це лише припущення.
«Армія як дисциплінована частина суспільства має в певний час і певний момент підтримати ту лінію, яку буде проводити міністр. Так само і в Службі безпеки України є частина людей, які звикли до підпорядкування, до вертикалі управління, і можуть також прислухатися до керівника», – сказав експерт.
Нагадаємо, 8 лютого Президент Віктор Янукович звільнив Михайла Єжеля з посади міністра оборони й призначив на цю посаду Дмитра Саламатіна. Президент очікує від нового міністра радикальної реформи армії.