«Прецедент жорсткої реакції на тушкування двох опозиційних депутатів – батька і сина Табалових, думаю, він зіграв певну профілактичну функцію, причому у двох вимірах», – зазначив Фесенко.
«З одного боку, це стало застереженням для інших потенційних тушок», – пояснює експерт.
За його словами, «в зоні ризику знаходиться ще близько десятка депутатів об’єднаної опозиції і, думаю, що кілька депутатів УДАРу». «Хтозна, можливо ведеться робота з кимось зі «Свободи». Я цього теж не виключаю», – додав він.
«Але це стало застереженням. І те, що не з’явилися тушки під час голосування і за спікера, і за затвердження Азарова, підтвердило, що профілактична функція виконана ефективно», – зазначив Фесенко.
З іншого боку, на думку експерта, конфлікт навколо Табалових став певним попередженням і для Партії регіонів.
«Мені здається, що у ПР, у всякому разі зараз, зрозуміли, що краще не провокувати нові конфліктні ситуації. На мою думку, регіонали зробили для себе такий вибір, що краще домовитись з опозицією, зняти напругу, не провокувати нових конфліктів заради того, щоб забезпечити результативне голосування», – зазначив він.
«Краще спокійне результативне голосування, ніж нові "тушки". Такий вибір вони зробили. Але також, я думаю, це стало наслідком конфлікту навколо Табалових», – додав Фесенко.
«Але це не закриває тему надалі. Ризики нових тушок залишаються. І питання буде лише в тому – коли і як вони можуть з’явитися, і коли в цьому буде потреба», – наголосив експерт.
Нагадаємо, батько та син Табалови відмовилися вступати у фракцію «Батьківщини» у відповідь об’єднана опозиція вимагає від них складення мандатів. Крім того, опозиція стверджує, що вони не є чинними народними депутатами, оскільки не склали присягу. У перший день роботи нової Ради сталася сутичка між ними та представниками опозиції у парламенті. В опозиції пообіцяли, що "тушкам" Табаловим в Раді "життя не буде".