«Це ж старовинна тактика Партії регіонів – відвести увагу від серйозної проблеми. Саме на такий ефект в першу чергу розраховано це рішення ВАСУ. На цьому тлі питання персонального голосування, підняте сьогодні опозицією та пресою, відійде далеко на другий і третій план. Вже завтра всі будуть писати про цей прецедент – позбавлення депутатів мандату в суді», – сказав Небоженко.
Крім того, на думку політолога, на двох обранцях, яких позбавили мандатів, відпрацьовується механізм «висмикування» з парламенту найактивніших депутатів. «При всій моїй повазі ні Павло Балога, ні Олександр Домбровський не є активними депутатами, але їх обрали для того, щоб продемонструвати, що буде з тими, хто особливо проявляв активність і протистоїть в Раді», – підкреслив Небоженко.
Аналітик не виключає, що схожа схема позбавлення депутатства може бути використана проти тих політиків, які вимагають ввести систему персонального голосування «Рада-3».
Опозиції в даній ситуації, на переконання політолога, варто проявити згуртованість і опротестувати дане рішення.
Нагадаємо, 8 лютого Вищий адміністративний суд визнав недостовірними результати виборів народних депутатів в одномандатних округах № 11 та № 71, де обрані відповідно Олександр Домбровський та Павло Балога. ВАСУ скасував постанови ЦВК в частині реєстрації вказаних народних депутатів і визнав відсутність у них статусу і повноважень народних депутатів України. Вищий адмінсуд також визнав неможливим достовірно встановити результати виборів в цих округах і вказав на необхідність проведення в них повторних виборів.
Заступник голови ЦВК Андрій Магера вважає, що таке рішення ВАСУ суперечить низці норм законодавства.
У Єдиному Центрі заявили, що мають намір оскаржити це рішення в Європейському суді з прав людини. Також у ЄЦ вважають, що причиною судового позову став вихід Балоги з фракції Партії регіонів.