Експерт: пом’якшення вироку Іващенку не змінить думку Європи

15 Серпня 2012, 17:26

«Відбулося не визнання невинності Іващенка. Він – засуджений і справедливо, на думку влади, сидів у в’язниці. Тобто нічого не змінилося, крім ступеня покарання. А Європа бачить це саме в політичному контексті і не змінить свою думку», – заявив політолог.

Таран також прокоментував пом’якшення вироку Іващенку: «Таке рішення суду неочікуване, тому що влада достатньо жорстко поводиться з екс-урядовцями (Тимошенко – Ред.). Однак, все одно це – вирок, навіть якщо він – умовний. Тобто ніхто ж не знімав з нього звинувачення. Пом’якшення (вироку – Ред.) відбулося не в частині вироку, а в суті покарання. У цьому – єдине «пом’якшення». Хоча це можна вважати винятком, що стосується чиновника, який не має жодного політичного рейтингу. І в зв’язку з цим ступінь покарання така м’яка і його випускають на волю. Але уявити те, що це буде стосовно покарань інших політичних фігур, зокрема Луценка і Тимошенко, було би дуже наївно».

Політолог дотримується думки, що Луценко має більше шансів вийти на волю, порівняно з Тимошенко.

«Теоретично це може відбутися після парламентських виборів. Але це створить прецедент і змушуватиме випускати і Тимошенко, на що влада після парламентських виборів не захоче піти, бо почнеться підготовка до президентських виборів», – додав він.

Водночас, на думку Тарана, у випадку визнання вини екс-урядовців Тимошенко, проти яких порушені кримінальні справи, також можуть очікувати умовні покарання.

«Якщо вони будуть каятись і визнавати, що вчинили кримінальний злочин, не пов’язаний з політикою, то можливо їм не змінюватимуть вирок, але змінюватимуть покарання. Це звичайно можливо, якщо це стосується чиновників, які не мають політичного рейтингу. У влади не завдання їх посадити, а довести громадянам, що в уряді Тимошенко – одні злочинці», – зазначив він.