На запитання, скільки триватимуть переговори з однією та іншою стороною, експерт відповів:
«Я думаю, що це буде дуже довго. Не бачу жодних факторів, які би кардинально змінили ситуацію. Ситуація, що склалася, притаманна слабкій державі, де влада – це бізнес. І в слабкій державі природно існує «клубок» безвихідних станів. А цей – один із них».
Президент Центру економічного розвитку зауважує, що такі «принизливі процеси, що спостерігаються в нашій економіці, продовжуватимуться».
«Звісно, це поточні фактори, вони не благополучні, але західні експерти прогнозують, що Україна дуже вразлива до світових негативних тенденцій. Якщо вибухне чергова криза, а не зараз, коли економіка в стагнації, Україна може сильно постраждати. Це дуже характерно для слабких країн», – додав він.
У свою чергу економіст Любомир Шавалюк зауважує, що якщо про переговори з МВФ певна інформація таки оприлюднюється, то щодо переговорів з Росією практично нічого не зрозуміло.
«Якщо говорити про поступ в одну чи іншу сторону, то з однієї сторони немає інформації і аналізувати складно. А щодо МВФ на мою думку ситуація буде так як завжди, коли почнуться реальні проблеми, то наші почнуть погоджуватися на все, що завгодно. А поки їх немає, то вони чим далі, тим більше піднімають планку. Не пройде і трьох-п’яти місяців, як уряд значно пом’якшить свої базові позиції в переговорах. А раз пом’якшить, то і буде якийсь поступ. Але паралельно з цим погіршуватиметься економічна ситуація і що відбудеться скоріше: прийдуть гроші від МВФ і допоможуть цю ситуацію втримати чи вона тоді рухне, що й гроші МВФ не допоможуть. Це поки питання відкрите», – заявив Шавалюк.
Нагадаємо, черговий візит в Україну місії МВФ не приніс результатів.
Місія МВФ перебувала в Україні з 29 січня до 12 лютого. Основною темою переговорів була нова програма співпраці з Фондом.
Водночас тривалі переговори з Росією щодо газу поки не принесли результатів.