"Що стосується мовного закону, то, безумовно, провладна більшість у цьому плані поки що отримала перемогу. Але ж це може бути піррова перемога. Вигравши цей закон, влада може заспокоїтися і програти вибори", – наголосив Бондаренко.
Як повідомлялося, 31 липня голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав скандальний закон про мови і направив документ на підпис президенту Віктору Януковичу.
Закон передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов, зокрема російської, в роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова. Прийняття Радою даного мовного закону викликало протести опозиційних політичних сил, представників місцевого самоврядування західних регіонів України, низки культурних та громадських діячів, закордонних громадських організацій українців.
Опозиція оскаржила в Окружному адміністративному суді Києва дії голови Ради Володимира Литвина й першого заступника голови парламенту Адама Мартинюка щодо процедури прийняття закону про мовну політику. При цьому опозиція поки не планує масових акцій проти мовного закону.
В Адміністрації президента визнають, що документ був прийнятий з грубим порушенням регламенту.
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада ухвалила закон "Про засади державної мовної політики", що значно розширює сферу застосування російської мови. Парламентська опозиція заявила, що мовний закон 3 липня було ухвалено з великою кількістю порушень.
Наступного дня в багатьох областях України почалися акції на підтримку української мови.