«Очевидно, Мельниченко знав, що його можуть затримати (після приїзду в Україну – Ред.). І очевидно, що якщо він приїжджає за три дні до виборів, то це не випадково. Враховуючи те, що останнім часом у нього був конфлікт з Турчиновим з приводу заяв Мельниченка про нібито причетність Тимошенко до вбивства Щербаня, є підозри, що ці заяви будуть в одному руслі», – заявив він.
За словами Тарана, зважаючи на цей конфлікт, варто відштовхуватися в припущеннях, кому вигідний приїзд Мельниченка.
«Це (кому вигідний приїзд Мельниченка в Україну – Ред.) залежить від того, з ким він напряму домовився напередодні свого візиту. Заяви Мельниченка сприймають часто мають розмаїтий характер. Швидше за все, треба дивитися на останні слова і останній конфлікт (Мельниченка – Ред.)», – зазначив він.
Заяви Мельниченка, як правило, були показові, тому особливого резонансу годі й очікувати, вважає політолог.
«Але за кілька днів до виборів вони можуть певною мірою «струсити» інформаційний простір. Для більшості громадян, які про політику знають дуже поверхнево, будь-які заяви в тому числі і від Мельниченка можуть мати певний вплив напередодні виборів. Для тих людей, які знають більше, ніж показують по телебаченню, ці заяви не матимуть жодного сенсу. Я думаю, певною мірою це (можливі заяви Мельниченка до виборів – Ред.) вплине на окремі групи населення, але вирішального значення не матимуть. Тому що Мельниченко не є для суспільства однозначним авторитетом, слова якого однозначно би сприймалося як речі, які можуть призвести до зміни позиції напередодні виборів», – підсумував політолог.
Нагадаємо, 24 жовтня Мельниченко прибув в Україну і був затриманий в аеропорту "Бориспіль".
Як заявив перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін, "Мельниченко почав роботу зі слідчими. В тому числі і зі мною особисто".
Кримінальну справу проти Мельниченка було порушено за частиною 2 статті 328 Кримінального кодексу – розголошення держтаємниці, частини 1 статті 358 – підробка документів, частини 3 статті 365 – перевищення влади або службових повноважень.
Як відомо, Мельниченко під час роботи співробітником охорони президента Леоніда Кучми таємно вів запис на диктофон розмов перших осіб країни у кабінеті Кучми.