Як зауважує експерт, наразі як у світі, так і в Україні, спостерігається стабілізація валюти.
«Якщо подивимося на курс долара до євро, то також побачимо мінімізацію коливань», – зазначив він.
«Стосовно України, то всі зусилля і центрального банку, і уряду спрямовані на те, щоб дійсно забезпечувати стабільність обмінного курсу, тому що по суті це зараз єдиний індикатор, на який влада може спиратися, розповідаючи про стабільність тощо. Якщо пригадати історію адміністративним обмежень, якими українців лякали про введення валютного податку, це зіграло свою роль, і попит населення дещо зменшився», – зазначив Юрчишин.
Він також додав, що Україні вдалося уникнути реалізації негативних прогнозів, котрі звучали на початку цього року, зокрема, щодо впливу виплати зовнішніх боргових зобов’язань на валютні резерви та курс гривні.
«У лютому Україні вдалося розмістити євробонди, введено обов’язковий продаж 50% валютної виручки тощо… Це також заходи, котрі сприяли, що пропозиція (валюти – Ред.) поступово врівноважувала попит. Крім цього, це також пов’язано і з тим, що бізнес зараз знаходиться в стагнаційному стані і його попит на валютні ресурси суттєво зменшився», – пояснив економіст, зауваживши, що українці також продають валюту через низькі зарплати.
Водночас, за його словами, найближчий ризик для України пов’язаний з тим, що на червень цього року припадають значні виплати за зовнішніми боргами.
«Те, що зараз курс трошки «здригнувся» є якраз свідченням того, що далеко не всі економічні агенти переконані в тому, що Україна безболісно пройде червень (лише євробондів потрібно погашати більш ніж на один мільярд плюс виплати МВФ). Тобто незначне підвищення (валютного курсу – Ред.) у багатьох аспектах зумовлене тим, що є певна напруга, пов’язана з обов’язковим обслуговуванням зовнішніх зобов’язань України, в контексті відсутності домовленостей з МВФ. Зараз практично зрозуміло, що в першому півріччі коштів від МВФ Україна не отримає. А це означає, що з’явиться певна додаткова невпевненість. Однак, я думаю, що Україна подолає таки цей період. Все ж резерви у $25 млрд – це досить добрий показник», – вважає експерт.
Влітку Юрчишин також прогнозує збалансування валютного попиту і пропозиції влітку цього року.
«До осені я не бачу чинників, що би призвели до шоків на валютних ринках», – зауважив він.