«Акції опозиції хоча були й велелюдні, але не мали такого масштабного стратегічного характеру, який би відкривав принципово нову сторінку як в розвитку опозиції, так і в політичній ситуації в Україні. Тоді би заява Тимошенко, котра підсилила б цей ефект нової стратегічної масштабності була би доречною. А так просто підвести якусь риску, зробити якийсь висновок, на кшталт, «Вперед!», було б дуже недоречно», – вважає експерт.
Варто враховувати, зауважує Карасьов, що «Юлія Тимошенко – все таки темповий політик і жанр її звернень чи декларацій – в атакуюче темповому стилі».
«Ця стилістика не резонувала б зі стилістикою, в якій пройшов мітинг і післямітингові пристрасті. Тому краще в цій ситуації промовчати. Думаю, це свідчення того, що Тимошенко розуміє проблеми, з якими стикається опозиція, і те, що революцію сьогодні зробити неможливо. А опозиція якраз має орієнтуватися на вибори 2015 року, а не на створення революційної ситуації і повалення режиму Януковича. А Тимошенко – революціонерка. Що вона скаже – давайте будемо готуватися до виборів 2015 року. Від неї ж чекають іншого. А якщо скаже, що революція відкладається, а на порядку денному – вибори, то її можуть не зрозуміти», – переконаний політолог.
Другою причиною у відсутності заяви Тимошенко під час масштабної акції опозиції експерт називає її обережність.
«Якщо проаналізувати останні три місяці, то мені здається, що Тимошенко діє надто обережно зі своїми заявами. Тому що йде складний переговорний процес між Брюсселем, Берліном, Києвом, місією Кокса-Кваснєвського, лікарями, Тимошенко, щоби напередодні підписання угоди про асоціацію вирішити її питання і відправити на лікування. Це межа компромісу, на який може піти українська влада і в цій ситуації потрібно діяти надто обережно. Будь-яке необережне слово може зірвати цей компроміс. Тобто це не тільки вже бажання Тимошенко, але й певні умови європейців до неї, які сьогодні працюють над тим, як вирішити її проблему на користь Євросоюзу, підписання асоціації, на користь Януковичу і Тимошенко», – зазначив Карасьов.
Водночас експерт зауважує, що проблемна комунікації Тимошенко з її соратниками таки існує, проте незначна.
«(Опозиція – Ред.) не зовсім до неї дослухається. Я думаю, що є певні перебої в комунікації, але не варто їх перебільшувати. Це навіть на користь Тимошенко, тому що ситуація не така проста. Йде певна гра, в тому числі й між опозиціонерами і представниками влади. Це маневрена війна в елітах… Втягуватися в цю війну і примушувати своїх соратників на певні тактичні дії недоцільно, тому що вона не знає всі тактичні обставини, тому що ситуація така, що вона не може знати про все, що діється в опозиції, між опозицією і владою. А певні маневри все таки ґрунтуються на ретельному аналізі ситуації», – підсумував він.
До речі, Тиждень.ua поцікавився у прес-секретаря Юлії Тимошенко Марини Сороки, чому 18 травня під час мітингу опозиції не було традиційної заяви екс-прем’єра.
«Як може бути заява Юлії Володимирівни, якщо до неї захисники потрапили лише вчора, у вівторок (21 травня – Ред.). А комунікації немає, лише коли прийде захисник, то може від неї щось отримати», – заявила Сорока.
На уточнення про те, що акція 18 травня була анонсована ще за більш ніж місяць, вона відповіла: «Я думаю, що інформація буде згодом… Я не знаю, що буде, але якимось чином вона звісно відреагує».
Нагадаємо, 18 травня у Києві відбулася акція опозиції "Вставай, Україно!".
Як стало відомо Тиждень.ua з поінформованих джерел в опозиційному таборі, лідер опозиції Юлія Тимошенко відмовилась записати звернення-привітання до учасників мітингу.