«Зростання курсу долара відіб’ється на підвищенні цін на нафтопродукт. А подорожчання бензину передбачається, оскільки Україна імпортує його», – вважає Гончар.
На його думку, це не повинно відбуватися у режимі онлайн, оскільки у країні є певні запаси ввезеного раніше бензину.
«Але кон’юнктурно ринок реагуватиме підвищенням ціни. До того ж, може бути непропорційне високе підвищення, але це ми почнемо відчувати у другій половині лютого. Монополісти намагатимуться відігратись на – заправках, можливо, спекулюючи закупівлею бензину і за вищими цінами», – зазначає експерт.
Як стверджує Гончар, якщо ситуація не стабілізується, «то зростання цін на бензин буде і в подальші місяці».
На його думку, зараз немає серйозного поточного фінансового підґрутня для падіння гривні, але ми спостерігаємо її девальвацію.
«Тут варто зважити на кілька аспектів. Адже девальвація гривні – не тільки питання нашої внутрішньополітичної нестабільності й економічних негараздів. Але треба враховувати й те, що сам долар зараз переживає період змін завдяки Федеральній системі США, яка нещодавно встановила обмеження на друкування нових потоків доларів. Це зроблено спеціально для зміцнення долара США», – зазначає Гончар.
Відповідно, за словами експерта, долар зміцнюється у порівнянні з іншими валютами.
«Якщо ми зараз подивимось на динаміку російського рубля, то вона схожа на динаміку української гривні. Це не тільки тому, що там падає рубль чи гривня, а й тому, що зміцнюється долар», – вважає експерт.
Як повідомлялось, в.о. прем'єр-міністра Сергій Арбузов на засіданні уряду заявив, що гривню обвалюють не проблеми економіки, а Майдан.
Сьогодні гривня на міжбанку впала до 9,40 грн за долар.
4 лютого Нацбанк вийшов на ринок з продажем американської валюти за курсом – 8,6000.
Нагадаємо, уряд прогнозував курс гривні на 2014 рік на рівні 8,5 грн / $1. Курс гривні на міжбанку за 2013 знизився на 3,1 % – до 8,2850 грн / $1.