Експерт: наступного року партія влади бенкетуватиме за російські гроші

23 Грудня 2013, 13:56

«Збережеться загальне падіння виробництва, зокрема промисловості, звужуватиметься соціальна база економіки та не вистачатиме робочих місць. Грошей в бюджеті не вистачає, а тому соціальні видатки не зростатимуть. У нас немає структурних, соціальних змін. Навіть окремі будівельні проекти з Китаю чи Росії – досить хабарницькі. І вони не збільшують кількість робочих місць, на жаль, оскільки до них залучають турків чи китайців. А тому всі видатки кладуться на борг держави, а реальних інвестицій немає», – зазначив Лановий.

Експерт також зауважує, що наразі в Україні немає жодного джерела незалежних західних інвестицій.

«Окрім приватних незалежних інвесторів, котрі відмовляються вже не тільки від вкладень в наші підприємства, виробництва, навіть банки і західні інвестори не хочуть купувати українські боргові папери. Тобто жодного джерела таких незалежних західних інвестицій в Україну зараз немає», – додав він.

Лановий зауважує, що з кожним днем в Україні зменшується кількість підприємців.

«А тому ми втрачаємо енергійних людей, що би могли дати поштовх, певну динаміку для економіки», – додав експерт.

Щодо кредиту Росії у $15 млрд, то Лановий зазначає, що «держава не може вкладати ефективно кошти, вона може тільки гіперболізувати витрати».

«Це гроші, щоб ще подерибанити країну. Це не заробляння, а запозичення грошей… Фактично продовжується бенкет партії влади: витрачай куди хочеш, віддавати кошти під замовлення своїм кампаніям, набивай кишені… А в результаті для країни нічого не зроблять», – зазначає він.

Економічні перспективи України наступного року, за словами Ланового, залежатимуть і від здатності влади оптимізувати внутрішній і зовнішній борг.

«Необхідно виконати основне завдання – оптимізувати видатки із зовнішнього і внутрішнього боргу, аби не вилучати, а зберігати капітал в Україні. Якщо це вдасться, то легше буде вирішувати внутрішні проблеми економічної активності всередині країни. Якщо ще й росіяни вимагатимуть обов’язкового повернення боргу, то це дуже спустошить внутрішню економіку, фінанси і бюджет», – зазначив Лановий.