Експерт: «Лава кадрових запасних» у команди Януковича достатньо обмежена

31 Жовтня 2011, 12:35

«Є два вагомих джерела, які анонсували кадрові зміни в уряді ще на початку вересня – це сам президент України і керівник його Адміністрації. Просто ці зміни відклали на певний час, я так розумію, через справу Тимошенко, яка відволікала увагу, а також через проблеми у стосунках з Євросоюзом і Росією. Тепер, скоріше за все, дійшла черга і до кадрів», – зазначив  Фесенко.

За його словами, прогнозувати відставку когось із міністрів наразі досить складно, оскільки це залежатиме від можливості пошуку нового кандидата на цю посаду.

«Єжеля вже «звільняють» більше року, Табачника – півроку. І в тому і в іншому випадку є спільна причина, чому цього досі не сталося – їх треба кимось замінити. От в цьому полягає найбільша проблема, бо так звана «лава кадрових запасних» в нинішньої влади достатньо обмежена. Це ж призначення не простого рядового працівника, потрібен достатньо серйозний урядовий топ-менеджер, який би покращив ситуацію в певному напрямку державної політики», – зазначив політолог.

Щодо можливості звільнення міністра освіти, науки, молоді та спорту Дмитра Табачника, то Фесенко прогнозує скоріше його перепризначення на іншу посаду.

«Щодо Табачника є суто політичні обмеження, адже його звільнення може погіршити стосунки з росіянами, викликати критичні зауваження з боку Росії, трохи попсувати фон переговорів. Втім, поява нових скандалів навколо його постаті підвищують ризик його звільнення чи заміни. Як на мене, то якщо кадрове питання торкнеться міністра освіти, то це буде скоріше кадрова ротація – йому просто дадуть іншу посаду, щоб це не виглядало як покарання», – зазначає Фесенко.

Звільнення міністра оборони Михайла Єжеля Фесенко вважає цілком реальним, але за умови заміни його на того, хто «буде працювати більш ефективно».

За словами політолога, мМіністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко та міністр фінансів Федір Ярошенко можуть позбутися своїх посад, за результатами боротьби між лобістськими групами у цих сферах.

«Щодо Аніщенка, як і Ярошенка, то тут лобістські ігри. Питання не просто в ефективності роботи цих міністрів, а в боротьбі між інтересами лобістів галузі. Звичайно, є чимало і критичних зауважень, зокрема, щодо Аніщенка, тому будь-який новий скандал в галузі може стати чинником для звільнення. А от щодо Ярошенка, то ситуація практично ідентична. Хоча є один фактор, який може спрацювати на його користь – потрібно завершити бюджетний процес у Верховній Раді. Зважаючи на інформацію з різних джерел, у міністерстві вплив Ярошенка достатньо вагомий. А тому його звільнення зараз може хоча б частково, але дезорганізувати роботу міністерства», – пояснив Фесенко.

Найбільш вірогідним кандидатом на звільнення з Кабінету міністрів політолог вважає міністра культури Михайла Кулиняка.

«Прізвище Кулиняка в цьому списку з’явилося невипадково. Це один з найбільш вірогідних претендентів. Це парадокс – значних зауважень до нього практично не було, однак є чимало чуток, що незадоволення роботою міністра – велике. Питання постає лише в тому, чи знайдена кандидатура на заміну. Якщо так, то його замінять», – додав Фесенко.

Нагадаємо, видання ZN.UA з посиланням на власні джерела повідомило, що президент Віктор Янукович в наступну середу, 2 листопада, візьме участь у засіданні Кабінету Міністрів і не виключені кадрові рішення.