НОВИНИ

Міністр охорони здоров’я отримав догану від Януковича

Президент Віктор Янукович оголосив догану Міністру охорони здоров’я Олександру Аніщенко та трьом його заступникам. Про це йдеться у відповідному указі, оприлюдненому на сайті глави держави.

Згідно з документом, окрім Аніщенка, догану оголошено першому заступникові Міністра охорони здоров'я Раїсі Моісеєнко та заступникам Олександру Толстанову і Галині Калішенко.

Догану оголошено, “у зв'язку з неналежним виконанням службових обов'язків, зокрема невиконанням державних цільових програм та комплексних заходів з охорони здоров'я, функції з реалізації яких покладено на Міністерство охорони здоров'я України”.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я зірвало план державних закупівель медичних препаратів. 17 серпня, прем'єр-міністр Микола Азаров назвав ситуацію із закупівлею ліків надзвичайною і потім заявив, що має намір у найближчі кілька тижнів розглянути питання відповідності Олександра Аніщенка займаній посаді міністра охорони здоров'я. Через два дні Міністерство охорони здоров'я відзвітувало, що завершило процедуру закупівлі імунобіологічних препаратів на 2011 рік. Однак у регіонах заявили, що не бачили обіцяних МОЗ ліків.

Зокрема,  ситуація з браком вакцин для щеплення дітей спостерігається в країні з початку року. Дітям не проводять необхідні щеплення починаючи з пологового будинку, закінчуючи школярами.  

19 липня МОЗ визнало, що в Україні практично немає вакцин для проведення щеплень дітям у зв'язку з тим, що графік їх закупівлі було порушено. В результаті міністерство підготувало проект наказу про новий календар щеплень, включаючи інструкції для лікарів про дії в ситуації, що склалася. При цьому міністерство звинуватило у зриві закупівель компанії, які є постачальниками найбільш затребуваних ліків для міністерства, мовляв, вони завищують ціни на препарати або зривають тендери з їх закупівлі.

27 липня міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко прогнозував повне забезпечення вакцинами до листопада.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.