Він зазначає, що підтвердженням цьому є результати виборів минулого року.
«Вибори 2012 року показали, що нинішня влада в Києві – непопулярна. Тобто зараз шанси отримати лояльну провладну більшість і обрання потрібного кандидата на посаду київського міського голови було би дуже складно. Опозиція, скоріше за все, перемогла би на київських виборах. Тому ясно, що з політичної точки зору це (проведення виборів в цьому році. – Ред.) зараз невигідно», – вважає Якименко.
Як зауважує експерт, а тому справа пересувається на 2015 рік, при чому вже після проведення президентських виборів.
«Зрозуміло, що вона вже буде пов’язана з результатами цих виборів. А результати президентських виборів поки неоднозначні, їх складно прогнозувати. Хоча ясно, що питання київських виборів залежатиме від переможця президентських», – переконаний він.
Якименко також погоджується, що рішення КС підтвердило, що «суд тлумачить Конституцію так, як це вигідно чинній владі».
«Якщо дивитися на формальний бік справи, то в Конституції справді йдеться тільки про термін повноважень місцевих рад і голів, обраних на чергових виборах. А обрання на позачергових виборах вона взагалі нічим не аргументує. Це і створило передумови такого рішення, як зазначив суддя-доповідач КС, разового, яке не обмежує право громадян обирати органи влади, брати участь в управлінні державними справами. Але ж тут є питання пріоритетів, що є вищим: право громадян обирати через певний регулярний проміжок часу владу чи норма про одночасне проведення виборів», – зазначив він, додавши, що, «за великим рахунком, нікого не хвилює одночасно відбуваються вибори чи ні».
Якименко також вважає, що у такому рішенні КС є політична складова.
«Хоча буквальна передумова – це текст Конституції. Тобто проблема законодавства звісно існує, що дає можливість її тлумачити, виходячи з певних політичних міркувань. В Конституції неможливо все передбачити. І саме для цього існує КС, який виходячи з духу Конституції має її тлумачити. Але там, де є можливість тлумачити, там є можливість різних інтерпретацій», – підсумував він.
Нагадаємо, Конституційний суд України прийняв рішення, що вибори в Києві повинні проводитися одночасно з місцевими виборами у жовтні 2015 році.
Опозиція має намір просити Венеціанську комісію оцінити правові аспекти рішення КС.
На думку народних депутатів від фракції «Батьківщина» Юрія Одарченка та Олександра Чорноволенка, рішення КС не перешкоджає призначенню Верховною Радою позачергових виборів Київської міської ради і мера Києва.
Водночас опозиціонери зареєстрували законопроект, яким пропонують провести вибори мера Києва та депутатів Київради 27 жовтня цього року.
Голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко вважає, що у Києві не будуть проводитися вибори ні мера, ні депутатів міськради до 2015 року.
Як відомо, 2 червня завершується визначений Конституцією України термін повноважень Київської міської ради та мера столиці. Крім цього, повноваження депутатів Тернопільської обласної ради завершується у березні 2014 року.