Експерт зазначає, що ухвалена 24 травня резолюція Європарламенту звертає увагу на можливість декриміналізації статей КПК і на касаційні процеси, однак «чітких рецептів не дає».
«Резолюція висловлена таким чином, що головне – парламентські вибори, після чого буде вирішуватися питання подальших заходів», – зазначив він.
При цьому, за його словами, поступки змістовного характеру з боку української влади – неминучі.
Толстов зазначає, що президент Віктор Янукович підпише зміни до КПК, якщо вони будуть ухвалені Верховною Радою. «Думаю, що це все ж таки ще можливо. Законодавство можна міняти. Парламент має в цьому сенсі певний суверенітет», – заявив він.
Крім того, українська влада допустить до касаційної справи юристів від ЄС, які даватимуть не політичну оцінку, а правову.
«У разі, якщо буде допущено європейських юристів до цих процесів, як було домовлено Азаровим і Шульцем, то думаю, їхня позиція матиме вирішальне значенння, оскільки вона напевне буде менш політизованою», – зазначив Толстов. «Думаю, це може спричинити до певної розрядки», – додав він.
«Там вже можна буде визначити, наскільки взагалі всі ці процеси мають якісь підгрунтя. Я розраховую саме на це. Тому що іншого виходу я не бачу», – заявив Толстов.
Експерт зауважує, що якщо європейські юристи «будуть просто працювати з шалапаями з опозиції, які їм надиктовуватимуть якісь дурниці, то звичайно їх швидко дискредитують».
«Якщо ж вони будуть працювати, то зможуть розібратися і висловити якусь аргументовану точку зору. Тому що в юриспруденції, – там не так як в політиці чи журналістиці, – там треба розбиратися з конкретними обставинами і конкретними нормами закону», – заявив він.
На основі їхніх висновків «можуть бути рішення, які дозволятимуть вийти з цього питання не тільки в рамках піара, а в рамках якоїсь адекватної оцінки з юридично-правового боку цього процесу», і які сприятимуть перегляду справи екс-прем’єра.
«Їхні рекомендації мають враховуватися в практичній політиці», – наголосив Толстов.
«А так припинення цих процесів та звільнення засуджених до парламентських виборів скоріш за все не відбудеться. Принаймні по Тимошенко. По інших – це інше питання», – зазначив експерт.
Він додав, що угода про асоціацію також не буде просуватися до осені.
«Мені важко сказати, чи це краще чи гріше, що угода про асоціацію затримується, оскільки, скоріш за все, все ж таки українська економіка скасування митного захисту внутрішнього ринку просто не витримає», – зазначив він.
Нагадаємо, днями прем’єр-міністр Микола Азаров підтвердив згоду на прийняття місії ЄС зі спостереження за касаційним процесом по «газовій справі» Тимошенко. Тим часом ЄС вже визначився з главою місії.