Експерт: Єдина надія на оновлення політичної еліти – добровольці, що повернуться зі Сходу

13 Листопада 2014, 22:56

Добровольці, які повернуться із зони АТО, є єдиною надією на оновлення української політичної еліти. Таку думку в черговому номері журналу "Український тиждень" висловив публіцист Ігор Лосєв.

"Так звана українська еліта сформувалася з уламків радянської (партійно-комсомольської, господарської, чекістської), бізнесменів, що вистояли у кривавих з’яcуваннях стосунків у 1990-ті, а також із представників кримінального середовища, що особливо характерно для Донбасу. Практично ніхто з них не сприймав української державності як особистої цінності, в котру вкладено власну працю, піт і кров. Хто з наших президентів має героїчну біографію (як Гавел, Валенса, Мандела), хто з них боровся за незалежність? Ця обставина багато що пояснює, коли йдеться про нескінченні українські негаразди, політичні зради, тотальну корупцію в країні. Та й про вже два обдурені «революційною» владою Майдани", – пише публіцист.

"[Натомість,] держава Їзраїль уже майже 70 років існує в абсолютно ворожому оточенні й не просто існує, а демонструє великі успіхи в економіці, соціальній сфері, охороні здоров’я, науці, технологіях, пояснюється, не в останню чергу, специфікою тамтешньої еліти, чимало представників якої є нащадками ентузіастів, які ще в першій половині XX століття покидали успішні фірми й банки в Європі, Америці, Азії і їхали до палестинських пустель та малярійних боліт, щоб там у збройних сутичках з арабами та британською колоніальною адміністрацією виборювати свою державу. Ці люди переважно розумової праці не гребували й важкою виснажливою фізичною в ім’я вищої мети", – зауважує Лосєв.

Він також нагадує, що спочатку "ЦАГАЛ (Армія оборони Ізраїлю) формувався із загонів добровольців, як нова українська армія у 2014 році, котрій саме вони принесли оновлення й патріотичний дух".

"Єдина надія на справжнє оновлення національної еліти України пов’язана з тими хлопцями-добровольцями, тими солдатами та офіцерами, які воюють на Сході й навряд чи захочуть, щоб і надалі Україна, як усі ці роки, залишалася жалюгідною перефарбованою УРСР", – підсумував Лосєв.

Детальніше читайте у матеріалі "Сталевий хребет нації" в черговому номері журналу "Український тиждень".