Як вважає експерт, попри імовірність обмеження постачання газу, «Нафтогаз-України» навряд чи подаватиме позов до Стокгольмського арбітражного суду.
«Хотілося б вірити, що українська сторона не наступатиме знову на граблі, але у це складно віриться. Українська влада, на жаль, надає перевагу домовленостям із «Газпромом» не у правовій і комерційній площині, а у закулісній, політичній, непрозорій», – вважає експерт.
За словам Гончара, «Нафтогаз-України», обгрунтовуючи можливість скорочення закупівлі російського газу, посилається на домовленості і додатки до існуючого контракту, які російська сторона розуміє по-своєму.
На його думку, російська сторона таки може «дослухатися» до заяв, які лунають з України, і зрозуміти їх буквально – суттєво обмежити постачання блакитного палива, але це буде неправомірна дія. «Це (скорочення постачань – Тиждень) може трапитися під час «холодного періоду», зимою, або в періоди, коли здійснюватиметься закачування газу у сховища на наступну зиму», – пояснив він.
Як повідомлялося раніше, Україна здатна обійтися без споживання російського газу. Про це заявив народний депутат з фракції Партії регіонів Володимир Зубанов.
За словами офіційного представника "Газпрому" Сергія Купріянова, Газпром сумнівається в бажанні України вести в 2012 році переговори про зниження цін на природний газ. Така заява пролунала після того, як Україна оголосила про зменшення поставок російського газу в 2012 році.
У серпні 2011 року міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко в інтерв’ю на 5 каналі заявив, що у найближчі 5 років Україна планує зменшити закупівлю російського газу до 12 млрд кубометрів у рік за рахунок зростання видобутку власного газу, ефективних технологій енергозбереження та заміни дорогого імпортного газу вітчизняним вугіллям.