«Щодо об’єднання в єдину партію нинішніх опозиційних фракцій, я думаю, що цього в найближчі перспективі – як мінімум до президентських виборів – не станеться. І в «Свободи», і в УДАРу після останніх виборів немає особливо сенсу і мотивів об’єднуватися. Навіщо? Вибори для них були достатньо успішними. Є непогані перспективи, оскільки їх обирають як представників нової опозиції. Вони сподіваються, що у них буде шанс закріпитися в цій ролі і можливо закріпитися в колі своїх прихильників. Тому з точки зору банальної політичної цінності цим партіям не варто об’єднуватися», – вважає експерт.
Як зазначає Фесенко, об’єднання перед виборами для протистояння з владою – це закономірно, але не обов’язково створювати єдину партію.
Водночас політолог зазначив, що конфліктів, у зв’язку із заявою Тимошенко, в опозиції не виникне.
«Заклик є заклик. Частково ця ініціатива таки буде реалізована на базі нинішньої фракції "Батьківщина". Але небажання брати участь в створенні єдиної партії не означає розриву з іншими опозиційними силами. І «Батьківщина» не буде розривати нинішній союз зі «Свободою» і УДАРом», – вважає він.
Нагадаємо, у своєму зверненні з нагоди Дня Соборності екс-прем’єр Юлія Тимошенко заявила, що вважає головним завданням опозиції у 2013 році поглиблення єдності і створення єдиної опозиційної партії.
Лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк підтримав таку ініціативу Тимошенко.
У свою чергу, лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок заявив, що партія не має наміру об'єднуватися з іншими опозиційними партіями в єдину політичну силу.