Експерт наголошує, що для України різко погіршується геополітична ситуація.
«Поставивши країну на «європаузу», режим не досягнув жодного прогресу у відносинах із Росією. Понад те, Кремль, користуючись проблемами офіційного Києва у діалозі з ЄС, США та МВФ, наразі дозволяє собі значно частіше нехтувати інтересами України, аніж це було за помаранчевих», – відзначає Крамар.
Водночас, додає експерт, ставка Януковича на Китай і спроби компенсувати контакти з європейськими лідерами зустрічами з керівництвом В’єтнаму та Лаосу не виправляють ситуації.
Читайте також: Янукович шукає порятунку в Китаї
«Саме ЄС та Росія є основними торговельними партнерами України. Саме від їхньої позиції значною мірою залежатиме розвиток внутрішньополітичних процесів у державі. До того ж режим Януковича втягується в торговельну війну фактично з усім світом, усупереч негативній реакції основних членів СОТ, ініціювавши перегляд умов торгівлі більш як за 370 товарними позиціями», – відзначає Крамар.
За його словами, з огляду на занепокоєння російського керівництва результатами парламентських виборів в Україні, які засвідчили перемогу української більшості, тиск на режим Януковича щодо інтеграції в москвоцентричний простір посилюватиметься.
«А розчарування кремлівських високопосадовців Януковичем лише підштовхуватиме до безпосереднього втручання до перебігу подій в Україні. Уже зараз в інформаційному просторі активно просувають думку, що соціально-економічні проблеми офіційного Києва – від високих цін на газ і браку вільного доступу до ринку Митного союзу», – зазначає Крамар.
Водночас у ЄС тривають складні дискусії щодо доцільності укладення з авторитарним режимом Угоди про асоціацію. Причому, додає експерт, проблема поглиблюється цілеспрямованою діяльністю на зрив її підписання з боку Кремля, а українська об’єднана опозиція розглядає цей документ насамперед як свій головний шанс вплинути на владу.
Більше про це читайте у статті «Затишшя перед бурею» у друкованому спецпроекті «Світ у 2013».