Рибін наголосив, що територія Андріївського узвозу, як і вся територія заповідника «Стародавній Київ», зсувонебезпечна.
«Ця вулиця підтоплена, тобто там високий рівень ґрунтових вод: у верхній частині 3-5 м, а в нижній – 1-2 м. І вона зсувонебезпечна. Це становить небезпеку для всіх будинків – і для старих, і для нових, які хочуть спорудити. Моя думка – вкрай важливо, аби велику увагу було приділено інженерним комунікаціям. Вода є найсильнішим і найактивнішим учасником зсувних процесів, які знищують і пам'ятники, і просто добротні старі будівлі», – сказав Рибін.
За його словами, на Андріївському узвозі не повинно бути жодних підземних паркингів, жодних нових будівель на палевих фундаментах. «Тому що палеві фундаменти змінюють гідрологічну обстановку, і це шкідливо для старих будівель», – пояснив фахівець.
«На Андріївському узвозі не повинно бути жодного паркингу, ані наземного, ані підземного. Машин у такій зоні бути не повинно. Природно, що хтось там живе в будинках і має авто. Але все це має бути обмежено. Будь-якими заходами, але обмежити розповсюдження автотранспорту на цю вулицю. Вона має бути здебільшого пішохідною», – наголосив Рибін.
Також він заявив про необхідність заміни всіх комунікацій при укріпленні і реконструкції старих будівель на узвозі й організації дренажу навколо Андріївської церкви, який захищає храм від руйнівної дії води.
«Але при цьому потрібно пам'ятати, що будь-яке необережне втручання цілком може викликати негативну реакцію якогось старого будинку сусіднього і викликати його деформацію», – наголосив Рибін.
Нагадаємо, що у квітні обурення громадськості викликало знесення трьох будинків на Андріївському узвозі. При цьому влада і представники забудовника (ТОВ «ЕСТА Холдинг», що входить до групи СКМ бізнесмена Ріната Ахметова) стверджують, що знесені будинки не мали історичного значення.
На початку серпня поблизу Андріївського узвозу остаточно знесли фабрику "Юність".