Колишній офіцер КДБ Юрій Швець на слуханнях у справі про вбивство Литвиненка повідомив, що його могли вбити через інформацію про те, як Путін в 90-х роках "кришував" відмивання грошей колумбійського наркокартеля.
Ідеться про згадуване на слуханнях досьє на Віктора Іванова, нинішнього директора Федеральної служби з контролю за обігом наркотиків та одного з довірених осіб президента Росії Владіміром Путіна.
Цей документ було складено Юрієм Швецем у вересні 2006 року на замовлення Олександра Литвиненка для компанії Titon.
Швець стверджує, що включив в це досьє інформацію про зв'язки Путіна та Іванова з так званим Тамбовськ ОЗУ, яка, в свою чергу, в 90-х роках займалася наркоторгівлею і відмиванням грошей одного з колумбійських наркокартелів.
На думку Швеця, це досьє не тільки стало причиною зриву важливої комерційної угоди, від якої Віктор Іванов, нібито, планував особисто отримати 10-15 млн доларів у вигляді "відкату", але й могло серйозно потурбувати самого Путіна.
Уривки з досьє на Іванова, складеного Юрієм Швецем, вже цитувалися на слуханнях у Високому суді Лондона, і 12 березня Швець, який виступав по відеозв'язку з Америки, дав представникам британського правосуддя свою згоду на його повну публікацію.
Адвокат вдови Литвиненка Бен Еммерсон зачитав уривок з досьє на Віктора Іванова:
"Це був дивний час. Іванов, голова управління ФСБ по боротьбі з контрабандою, співпрацював з Тамбовським ОЗУ в спробі отримати контроль над морським портом Петербурга. Порт використовувався гангстерами для контрабанди колумбійських наркотиків до Європи. Путін, який працював тоді в адміністрації міста, був консультантом у компанії SPAG, яка, за наявною інформацією, займалася відмиванням грошей колумбійського наркокарателя в Петербурзі. Кумарін, лідер Тамбовської ОЗУ, входив до ради директорів однієї з дочірніх компаній SPAG".
Крім того, деякі дані Швець почерпнув з прослуханих ним розмов Кучми зі співробітниками Служби безпеки України – саме звідти у нього і з'явилася інформація про можливу причетність до наркоторгівлі Володимира Путіна, коли той працював в адміністрації Санкт-Петербурга.
"Це була доповідь української служби безпеки СБУ президенту Кучмі, і так, це була секретна доповідь. Вона була усною: глава СБУ Деркач доповів про документи, які СБУ отримала в Європі і які демонстрували, що Путін мав відношення до і SPAG, щодо якої в Німеччині та Ліхтенштейні проводилося розслідування про її зв'язки з відмиванням грошей для колумбійського наркокартеля", – повідомив Швець.
Юрій Швець – у минулому кадровий офіцер КДБ, випускник Інституту зовнішньої розвідки імені Андропова, який працював у 80-х роках резидентом в США і звільнився зі служби в 1990 році. У 1993 році він емігрував до США і з 1997 року працює у сфері "дью ділідженс" – збору інформації та оцінки комерційних ризиків для компаній, що збиралися вести бізнес в Росії.
Алєксандр Літвиненка помер 23 листопада 2006 в лікарні Університетського коледжу Лондона від отруєння радіоактивною речовиною полоній-210, доданою, як вважають британські спецслужби, в чай, який Литвиненко випив під час зустрічі з колишніми співробітниками ФСБ Андрєєм Луговим (нині депутат Держдуми від ЛДПР) і Дмітрієм Ковтуном.