НОВИНИ

The Economist: Справа Нємцова може покласти край дружбі Путіна з Кадировим

На думку видання, вбивство Нємцова демонструє, що домовленості між російською владою та чеченським лідером не є стабільними.

Заяви, які робить лідер Чечні Рамзан Кадиров щодо справи російського опозиціонера Боріса Нємцова вказують на відсутність єдиної позиції між російським ФСБ та чеченськими елітами. Про це пише британське видання The Economist.

Зокрема, у статті зазначають, що реакція Кадирова на арешт основного підозрюваного у справі - Заура Дадаєва — була дещо непередбачуваною.

“Я знав Заура як справжнього патріота ... він був відданий Росії і завжди був готовий віддати своє життя за неї. Навіть якщо суд підтвердить його провину ... він не міг піти на такий крок проти Росії”, - написав Кадиров, заяви якого як правило збігаються з офіційною позицією російської влади.

The Economist зауважує, що незабаром після заяви Кадирова Дадаєв відмовився від своїх свідчень.

“Російські спецслужби стверджують, що Дадаєв і його люди спланували і здійснили вбивство Нємцова. Це викликає багато запитань. Дехто вважає, що участю у цьому чеченських бойовиків відбувалася без відома Кадирова і Делімханова (родич і “права рука” чеченського лідера -ред.)... Дехто вважає, що ФСБ використали це вбивство, щоб звести рахунки з Кадировим”, - зазначають в публікації.

Видання стверджує, що реакція чеченського лідера вказує на посилення боротьби між структурами, на які вважають найближчими до президента РФ Путіна — ФСБ та самих “кадирівців”.

“Ставки високі. Путін намагається зберегти хоча б видимість стабільності, і цього тижня вручив нагороду Кадирову. Якщо чеченський лідер втратить підтримку Кремля, він буде в небезпеці, тому що має багато кровних ворогів, - вважають аналітики. Путіну також потрібен Кадиров,щоб підтримувати порядок у Чечні”, - йдеться у статті.

Разом з тим видання зазначає, що дружба між Чечню та РФ видається не надто міцною, і невідомо, коли їхнім домовленостям — гроші в обмін на лояльність — настане кінець.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.