Екс-радник Януковича Манафорт допоміг Партії регіонів таємно передати гроші лобістам у США – AP

17 Серпня 2016, 17:50

Лобісти в США таємно отримали $2,2 млн з каси Партії регіонів через організацію Європейський центр сучасної України (заснована екс-регіоналами в Бельгії у березні 2012 року – Ред.). Про це повідомляє інформагенція AP з посиланням на свої джерела.

Зазначається, що керівник передвиборчої кампанії Дональда Трампа Пол Манафорт, за даними ЗМІ, сприяв таємній передачі щонайменше $2,2 млн з каси Партії регіонів двом лобістським фірмам у Вашингтоні. Гроші були передані без належного декларування у 2012 році за допомогою організації Європейський центр сучасної України, зазначає агенція. Дана організація складалася з членів Партії регіонів, яких Манафорт познайомив з американськими лобістами.

Лобіювання, пише AP, полягало в тому, щоби допомогти знизити тиск на тодішнього українського президента Віктора Януковича у зв'язку з ув'язненням його політичних суперників. Лобіювання припинилося лише незадовго після того, як Янукович втік до Росії у лютому 2014 року, зазначає джерело.

Згідно із законодавством США, лобісти повинні публічно декларувати представництво інтересів закордонних політичних сил та лідерів, а також надавати мін'юсту країни деталізовані звіти про свої дії. Порушення цих норм може каратися терміном ув'язнення до п'яти років, а також штрафом до $250 тис.

Як повідомлялося, Пол Манафорт раніше відкинув звинувачення в роботі на уряд України та отриманні незаконних грошей від Партії регіонів. Водночас Дональд Трамп удруге за останні два місяці здійснив кадрові перестановки у штабі своєї передвиборчої кампанії, унаслідок чого Манафорт може частково втратити свій вплив.

The New York Times з посиланням на "чорну бухгалтерію" Партії регіонів повідомляло, що Пол Манафорт міг отримати $12,7 млн прихованих грошових виплат час перебування на посаді радника колишнього президента України Віктора Януковича. За даними BBC, Манафорт працював радником  Януковича щонайменше з 2005 по 2014 роки.