Екс-прем’єр Литви заявив, що успіх України важливий для боротьби світу з РФ

13 Квітня 2018, 17:19

Колишній прем'єр-міністр Литви Андріус Кубіліус заявив, що успіх України необхідний для ефективної стратегії щодо боротьби з Росією. Про це депутат Сейму повідомив у п'ятницю, 13 квітня, під час 11-го Київського Безпекового Форуму у Києві, передає кореспондент Тижня.

 

"Успіх України важливий для більш широкої стратегії, яка необхідна світу, що робити з путінською стратегією. І єдина ефективна стратегія, окрім військових можливостей, то це стратегія поясу успішних країн навколо Росії, щоб це впливало на думку простих росіян", – заявив Кубіліус.

 

Водночас він додав, що президент РФ Владімір Путін цього боїться і не буде давати Україні можливість стати успішною.

 

"Чому ми виробили ідею "Плану Маршала для України" минулого року. Бо поставили питання: яка стратегія Путіна по відношенню до України? Якби я був Путіним (ой який жах я говорю), то моя мета була б не дозволити стати успішною Україні", – зазначив екс-прем'єр Литви.

 

За його словами, європейська солідарність має бути сконцентрована на тому, щоб не дати Путіну досягнути своєї мети.

 

Крім того, Кубіліус наголосив, що Литва отримала європейську солідарність у 1990-роках, коли їй дали перспективу членства в ЄС. Однак наразі цей варіант для України недоступний, тому Києву потрібен інший стимул, через це й було започатковано ініціативу "план Маршала" для України.

 

Кубіліус зазначив, що "план Маршала"  передбачає п'ять млрд євро, як пакет щорічних інвестицій в Україну.

 

"Після року, як була заснована ініціатива, ми бачимо значний прогрес. Можна сказати, що "план Маршала" вже проходить попередній етап впровадження", – заявив він.

 

Нагадаємо, 6 листопада в литовському парламенті представили послам країн-учасниць Програми Східного партнерства план допомоги Україні (так званий "план Маршалла").