Екс-прем’єр Лівії підтвердив, що Каддафі дав Саркозі €50 млн на минулі вибори

4 Травня 2012, 08:15

За словами адвоката аль-Багдаді аль-Махмуді, який наразі утримується в туніської в'язниці, сума фінансування склала €50 мільйонів.

28 квітня французьке видання лівого спрямування "Медіапарт" опублікувало записку керівника Лівійського фонду інвестицій Башира Салеха про згоду виділити гроші на фінансування кампанії Саркозі.

29 квітня французький президент спростував звинувачення журналістів, назвавши публікацію "ганьбою". А вже 1 травня він повідомив, що подав позов про захист честі і гідності та публікації завідомо неправдивих відомостей.

У березні минулого року син Каддафі Саїф аль-Іслам зажадав від французького президента "повернути гроші, які він отримав від Лівії для фінансування своєї передвиборної кампанії".

За словами аль-Іслама, у нього є докази. Він пообіцяв "все розповісти найближчим часом".
Як повідомлялось, раніше Лівійський уряд заявив, що сина Каддафі судитимуть у Лівії і не передадуть Міжнародному кримінальному суду, який видав ордер на його арешт за звинуваченням у злочинах проти людяності в ході збройного протистояння в країні.

Нагадаємо, сина Каддафі захопили в полон представники збройних формувань ПНР Лівії при спробі перетнути кордон з Нігером в листопаді 2011 року. Через кілька годин його доставили в місто Зінтан на північному заході Лівії.

Його батько, колишній лівійський лідер Муаммар Каддафі загинув 20 жовтня 2011 року в районі Сірта на сході Лівії при спробі втекти. Разом з ним був убитий молодший син полковника, брат Саїфа аль-Іслама