На думку Стівена Пайфера, є кілька причин, чому уряд США не займає передових позицій у розв’язанні української «політичної драми» і одна з них – це те, що саме угода асоціацію з ЄС пропонує найкращий шлях Україні для того, щоб наблизитися до Європи (і Трансатлантичного співтовариства). «Вашингтон не має нічого кращого запропонувати. Американські чиновники тісно співпрацюють зі своїми колегами з ЄС, для того, щоб тримати спільну лінію Заходу», – стверджує екс-посол.
Враховуючи інші питання у зовнішньополітичній «скриньці вхідних листів» у Вашингтоні, Україна, на думку Стівена Пайфера, не змогла привернути до себе багато уваги. Основні питання зовнішньої політики для адміністрації Обами знаходяться в ініших місцях: на Близькому Сході (Іран, Сирія, Арабо-Ізраїльський миротворчий процес), в Афганістані та в Азії. «Є лише не так багато годин у дні, тому великі, більш невідкладні питання, виштовхують Україну геть порядку денного», – наголосив екс-посол.
«Таке відносне зменшення американської уваги до України і Європи частково відображає успіх Європи і політику США щодо Європи протягом останніх двох десятиліть. Такі центральноєвропейські держави, як Польща і Чехія сьогодні твердо закріплені в ЄС і НАТО. Це велике досягнення», – вважає Стівен Пайфер.
Крім того, на думку Стівена Пайфера, в той час як Україна була об'єктом геополітичної боротьби між Заходом, на чолі із США, та Росією у 1990-х роках, адміністрація Обами не мислить в межах гри з нульовою сумою, а Москва й досі так робить.
Ще однією причиною зменшення уваги адміністрації Обами до України є певний ступінь «втоми від України», який охопив Вашингтон. «Частково це є результатом розчарування від того, як після Помаранчевої Революції, нове керівництво в Києві не спромоглося скористатися своїми можливостями. Втома лише погіршилися через демократичний спад, які відбувся з того часу, як Янукович став президентом у 2010 році», – пояснює Стівен Пайфер.
«Уряд США має бути чітким у своїй підтримці права України та українського народу на вибір свого власного курсу… Але зараз, Європа має більше впливу. Європейський союз дає магніт для багатьох в Україні», – вважає він.