Відколи Україна здобула незалежність, США ніколи не розглядали свою політику стосовно України як таку, що підпорядковується Росії. Водночас Вашингтон, формулюючи цю політику, мусить враховувати можливу реакцію Москви. Про це в інтерв’ю Тижню повідомив керівник Центру Євразія, Atlantic Council (Вашингтон), колишній посол США в Україні Джон Гербст.
«Відколи Україна здобула незалежність, США ніколи не розглядали свою політику стосовно України як таку, що підпорядковується Росії. Вашингтон завжди підтримував повний суверенітет і територіальну цілісність України та інших країн, які постали після розпаду Радянського Союзу. Наша підтримка суверенної України призводила до серйозного напруження у відносинах з Росією як під час Помаранчевої революції, так і під час Революції гідності. Водночас США, формулюючи свою політику стосовно України, мусять враховувати можливу реакцію Росії. Це може мати свій вплив, але не підриває підтримки незалежної та безпечної України з боку Вашингтона», – сказав він.
Водночас екс-посол зауважив, що частина американського істеблішменту вважає, ніби Україну варто відносити до російської орбіти, через незнання.
«По-перше, більшість американців дізнавалися про Україну як похідне від вивчення Росії. Курси з російської історії, що викладаються у більшості американських вишів, відображають російське імперське бачення історії: це пряма лінія від Київської Русі через Московію, Російську Імперію і до Радянського Союзу. У такому прочитанні російської історії Україна «належить» до Росії. Дуже мало американців знайомі з українською історією незалежно від російської. Цей недолік видно навіть на прикладі великого американського державника і науковця Генрі Кіссінджера. Друге джерело такого підходу – пов’язане з першим, але не тотожне. Це неправильне розуміння ролі Росії у світі сьогодні», – пояснив Гербст.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»