Український тиждень № 20 (548) від 17 травня, 2018

Зміст номеру:
Виборчий марафон, схоже, стартував завчасно. У розслаблену від весняних пахощів і численних вихідних політичну кухню несподівано втрутилася соціологія — і святковий настрій як вітром здуло.
Роман Малко
Політика
З нагоди 200-ліття від дня народження Карла Маркса в Німеччині відбувається масштабна реабілітація прабатька комунізму. Центральне значення має широке святкування в його рідному місті Трір.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Розмови про виборчу реформу вкотре активізувалися. Чи слід очікувати реальних дій уже найближчим часом?
Андрій Голуб
Політика
Як імітують політичну боротьбу поплічники Януковича, що втекли до Росії
Денис Казанський
Політика
Як СРСР став колискою регіонального лобізму
Максим Віхров
Суспільство
Ситуація з державними фінансами стає загрозливою
Любомир Шавалюк
Економіка
Залежність України від зовнішньої торгівлі залишається надзвичайно високою.
Олександр Крамар
Економіка
Джордж Буш-старший у стінах Верховної Ради УРСР переконував не розвалювати Радянський Союз. Білл Клінтон у Будапешті гарантував Україні безпеку після відмови від ядерної зброї. Буш-молодший зазирав Путіну в очі й відчував його душу. Барак Обама довго морозився, а його посланець Вікторія Нуланд на Євромайдані не лише роздавала печиво, а й закликала утриматися від конфронтації.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Як візити українських та американських президентів впливали на розвиток двосторонніх відносин України та США
Ольга Ворожбит
Інфографіка
Instagrammable — це новий невід’ємний атрибут місця, де варто побувати. Там має бути все, що гарно вийде на фото й збере лайки в соцмережах.
Анна Корбут
Політика
Чим небезпечні міфи про тотальну підконтрольність України заокеанським політикам
Юрій Лапаєв
Політика
У контексті теми номера Тиждень попросив американських експертів і дипломатів відповісти на три запитання: чи бачиться Україна в США частиною російської сфери впливу? Чим пояснити те, що частина американського істеблішменту вважає, ніби Україну варто зараховувати до російської орбіти? Що вона сама може зробити на противагу такому підходу?
Анна Корбут
Політика
Тиждень обговорив із французьким фахівцем із геополітики ймовірність розміщення міжнародного миротворчого контингенту на Донбасі, перспективи побудови газогону «Північний потік-2» і можливості примусити Росію до компромісів.
Алла Лазарева
Світ
Коли справа доходить до покарання непокірних держав, президент Дональд Трамп інколи скидається на малий дощ із великої хмари.
The Economist
Світ
Естонія творчо підходить до співпраці з місцевими російськомовними, щоб не стати наступним Донбасом
The Economist
Світ
Центральна Європа, де наростає хвиля популізму й націоналізму, робить крок назад. У цьому переконані багато лідерів думок у Західній Європі та Північній Америці. Правління угорського лідера Віктора Орбана, який у липні 2014-го проголосив таку собі «неліберальну демократію», відлуння цих тенденцій у Польщі й натяки на схожі віяння в Чехії, Словаччині, Словенії та Хорватії — усе це тривожить, розчаровує та злить коментаторів.
Едвард Лукас
Авторські колонки
«Тим, хто втікає від переслідувань, терору та війни: канадці радо приймуть вас незалежно від вашої віри».
The Economist
Світ
З російської мови у світ пішло багато словечок, народжених російською дійсністю: pogrom, gulag, perestroika, siloviki. На жаль, гідної уваги не здобуло «скрєпи», без якого годі описати те, що відбувається в самій Росії та навколо неї.
Максим Віхров
Авторські колонки
«Починайте із себе» — так зараз дуже модно казати, торкаючись будь-якої теми, що несподівано перетворюється на проблему. Як тут сперечатися: кого не дратують критикани, котрі тільки вказують, що треба робити іншим, і нічого не змінюють самі?!
Єлизавета Гончарова
Авторські колонки
Чи були скрипниківщина та шумськізм окремими ідеологічними напрямами
Станіслав Кульчицький
Історія
Культурна дипломатія України від МЗС опублікувала таку інформацію: «Кабінет міністрів затвердив бренд України Ukraine NOW для популяризації у світі. «UkraineNow» має покращувати імідж країни у світі. Бренд розробляли майже рік українські креативники за участю британських експертів. Логотип розроблено таким чином, щоб його було легко використовувати в презентаціях, інформаційних продуктах, наклейках тощо».
Юрій Андрієвич
Культура
Створення національної відкритої бази археологічної спадщини України може стати вагомим інструментом не лише її обліку, а й збереження
Ганна Трегуб
Культура
У старовинному будинку на вулиці Торговій у Бахмуті оселився гротеск. І спостерігає він за людськими клопотами з вікон майстерні Олени Клочко, яка повернулася до рідного міста, відчувши, як дитячі нічні кошмари втілюються в сьогоденні...
Єлизавета Гончарова
Суспільство
1 травня, 3 травня, 6 травня, 8 травня, 9 травня, 13 травня… Місяць свят, місяць річниць, а передусім місяць весни в розквіті.
ОНУХ
Авторські колонки