Колишній помічник президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа допомагає російському олігархові Олегу Дерипасці вийти з-під санкцій, які Білий дім наклав минулого місяця. Про це повідомляє CNN.
Зазначається, що екс-радник президента США Брайан Ланза, який постійно контактує з чиновниками Білого дому, лобіює інтереси від імені голови EN + Group, енергетичної та алюмінієвої фірми, яку зараз контролює Олег Дерипаска.
Зокрема, Ланза представляє голову EN + Group Грегорі Баркера, але не Дерипаску безпосередньо. Компанія прагне зменшити частку власності Дерипаски, щоб звільнитися від санкцій США. Очікується, що Дерипаска збереже за собою істотну кількість акцій компанії.
"Просування від компанії Lanza і Mercury Public Affairs LLC, фірми, де він працює як керуючий директор у своєму Вашингтонському офісі, від імені свого клієнта, здається, не що інше, як стандартне лобіювання", – йдеться у повідомленні.
Раніше російський олігарх і бізнесмен Олег Дерипаска повернув три приватні літаки, які перебували у нього в лізингу, оскільки запроваджені проти нього санкції Сполучених Штатів Америки унеможливлюють їх використання. Так, йдеться про три реактивні літаки Gulfstream G550. Два з них тепер продаються по 29,95 мільйонів доларів США кожен. Зокрема, у компанії Freestream, яка займається продажем літаків повідомили, що вони належали компаніям Credit Suisse і Raiffeisen. Літаки були передані в лізинг через керуючу компанію підконтрольним Дерипасці фірмам.
Нагадаємо, 28 квітня в Міністерстві фінансів США заявили, що навіть якщо найбільший акціонер "Русала" Олег Дерипаска перестане контролювати компанію, це не гарантує скасування санкцій щодо російського металургійної компанії. За словами представника Мінфіну США, скорочення частки власності з боку особи, яка перебуває під санкціями не є підставою для виключення з переліку.
16 квітня стало відомо, що акції російської алюмінієвої компанії "Русал" знизилися до історичного мінімуму. Зазначається, що станом на понеділок, 16 квітня, на Гонконгській біржі папери компанії подешевшали на 24,51 % до 1,62 гонконгського долара. Зокрема, дані показники є найнижчими для компанії РФ з моменту виходу на IPO у 2010 році.
10 квітня американське видання Bloomberg повідомило, що сукупний чистий капітал найбагатших людей Росії унаслідок введення санкцій Сполученими Штатами Америки проти наближених до президента Владіміра Путіна олігархів впав на 16 мільярдів доларів. Зокрема, усі, крім одного з 27 російських магнатів, перерахованих в індексі Bloomberg Billionaires, втратили гроші. Бізнесмен Олег Дерипаска у понеділок, 9 квітня, втратив 905 млн долларів. За вихідні сукупні втрати Дерипаски становлять 2 млрд доларів. Водночас за даними Лондонської фондової біржі втрати Дерипаски склали конгломерат En + Group Plc, чиї акції впали на 54 % з 5 квітня.
Як повідомлялося, 6 квітня Управління з контролю за іноземними активами Держказначейства США (OFAC, Office of Foreign Assets Control) оприлюднило санкційний список проти 24 російських бізнесменів і чиновників зі "кремлівського списку", фінансових установ, державних і приватних компаній, яких пов'язують з Кремлем.
Також глава Міністерства фінансів США Стівен Мнучін заявив, що Сполучені штати Америки ввели нові санкції проти російських чиновників, олігархів та компаній через агресивну діяльність Російської Федерації у світі. Таку заяву зробив глава Міністерства фінансів США Стівен Мнучін. Він також сказав, що російський уряд відповідальний за непропорційне збагачення олігархів та владних еліт.
Згодом президент України Петро Порошенко привітав розширення санкцій Сполучних Штатів Америки проти фігурантів «кремлівського списку» та заявив, що Україна може синхронізувати санкції проти РФ з США.