Екс-нардеп Колесніченко організував побиття відвідувачів виставки у Києві в 2010 – ГПУ

12 Серпня 2016, 18:27

Департамент спецрозслідувань ГПУ зібрав докази проти колишнього народного депутата, заступника голови фракції «Партії регіонів» Вадима Колесніченка і двох правоохоронців. 

Як повідомляється на сайті Генеральної прокуратури України, вони оголошені в розшук у справі про перевищення влади, що супроводжувалося насильством, під час проведення відкритого заходу в 2010 році в «Українському домі».

«Колишній заступник начальника управління ГУ МВС України в м. Києві разом з командиром полку міліції «Беркут», його заступником, командиром роти і підлеглими співробітниками, діючи за вказівкою Колесніченка, перевищуючи владу і свої службові повноваження під час виставки, спровокували конфлікт і безпідставно застосували силу до відвідувачів цього заходу», – йдеться в повідомленні.

Вказані правоохоронці з метою приховування своїх злочинів завадили журналістській діяльності і нанесли тілесні ушкодження журналісту одного з телевізійних каналів, який намагався задокументувати їхні дії.

Крім того, щодо 2-х підозрюваних, один з яких наразі проходить службу в департаменті внутрішньої безпеки Національної поліції, а інший – в управлінні «Корпусу оперативно-раптової дії» (КОРД) Нацполіції в Києві, до суду внесені клопотання про відсторонення їх від обійманих посад.

У січні 2015 СБУ оголосила Колесніченка в розшук. 16 вересня його викликали на допит в СБУ. Згодом стало відомо, що Генеральна прокуратура України розпочала процедуру заочного засудження стосовно Колесніченка.

Нагадаємо, у квітні 2014 року Рада позбавила Колесніченка депутатського мандата. Пере цим він заявив, що більше не є членом Партії регіонів і вважає себе громадянином Російської Федерації

Також зауважимо, що Колесніченко був співавтором суперечливого проекту закону «Про засади державної мовної політики» (неофіційно відомий як закон Колесніченка-Ківалова або «мовний закон»), котрий викликав хвилю обурення в українському суспільстві, багатотисячні мітинги протесту та громадянські кампанії.