Екс-міністру юстиції Лавриновичу вручили підозру

7 Вересня 2017, 16:03

У четвер, 7 вересня, Генеральна прокуратура Україна вручила підозру екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу. Про це він заявив у розмові з журналістами.

«Була слідча дія – вручення мені підозри», – сказав Лавринович.

Екс-міністр юстиції зазначив, що йому інкримінують «захоплення державної влади».

За словами його адвоката Євгена Солодка, Лавриновичу загрожує до 15 років позбавлення волі. Юрист також наголосив, що «сьогодні питання про обрання запобіжного заходу (Лавриновичу – ред.) взагалі не ставилося».

«Далі буде слідство. Процесуальна поведінка Олександра Володимировича є бездоганною, тому казати, що існують ризики того, що він буде ухилятися і чинити якісь перешкоди слідству, – їх просто не існує, цих ризиків», – уточнив Солодко.

Адвокат додав, що підозра налічує близько 10 сторінок, але «там дуже багато посилань на різні нормативно-правові акти, і зробити їх аналіз – це потребує часу».

Напередодні, у ГПУ розкрили деталі підозри, оголошеної екс-міністрові юстиції Олександру Лавриновичу. Посадовець сприяв колишньому президенту Віктору Януковичу в захопленні державної влади у неконституційний спосіб.

Нагадаємо, 6 вересня генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що Департаментом спеціальних розслідувань ГПУ розслідується справа Конституційного перевороту 2010 року, який привів до захоплення державної влади шляхом розширення у неконституційний спосіб повноважень президента України за рахунок звуження ролі та повноважень парламенту і уряду.

Крім того, раніше Генпрокуратура запідозрила колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича у розтраті бюджетних коштів на загальну суму 8,5 млн грн.