Екс-міністр юстиції: Україні потрібно відмовитися від мажоритарної системи

Акценти
14 Листопада 2012, 07:36

"Правляча партія ставить собі питання, чи варто було б діяти у такий спосіб, маю на увазі, не реагувати на ситуації, які складалися в мажоритарних округах, де змагалися кандидати, які почували себе такими, яким все буде дозволено. Оскільки вони були чи вважали себе зі сторони владно партії. І в цьому можливо криється феномен їхньої поведінки", – повідомив колишній міністр.

"Вони могли так думати, але чи належить думати так ті, кому належить контролювати якість виборчого процесу та кому належить нести політичну відповідальність за таке закінчення виборчого процесу", – додав Оніщук.

Окрім того, він підкреслив, що найближчим часом Україні варто відмовитись від мажоритарної виборчої системи.

"Ще раз хоч звернути увагу, що все говорить про те, що від мажоритарної системи виборів Україні, з її відносною бідністю, а можливо й не відносною, з несталою демократією, з низьким рівнем політичної та правової культури істеблішменту державного, щонайменше, на найближчі 15 років, необхідно відмовитися", – резюмував він.

Як повідомлялось, відразу після виборів керівник спостережної місії ПАРЄ Андреас Гросс заявив, що Парламентська асамблея Ради Європи рекомендує закріпити в Конституції України пропорційну систему виборів Верховної Ради з відкритими списками.

Нагадаємо, на думку експертів змішана виборча система в Україні не працює, особливо на можоритарних округах. Крім того, за їхніми словами, введення мажоритарного компоненту – це величезний крок назад для структурування української політичної системи

90