НОВИНИ

ПАРЄ рекомендує Україні пропорційну систему виборів з відкритими списками

Парламентська асамблея Ради Європи рекомендує закріпити в Конституції пропорційну систему виборів Верховної Ради з відкритими списками. Про це заявив керівник спостережної місії ПАРЄ Андреас Гросс.

"Уперше за всю історію Венеціанська комісія й Парламентська асамблея Ради Європи надали свої рекомендації, які зводяться до того, що Україна мала б мати пропорційну систему з відкритими списками. Напевно, цим шляхом варто йти й записувати це в нову Конституцію для того, щоб не було необхідності міняти виборче законодавство щороку перед новими виборами", - сказав він.

При цьому Гросс підкреслив, що ПАРЄ вже вказувала на необхідність удосконалення виборчого законодавства, оскільки до чинного є багато претензій.

Як повідомлялсь, раніше голова моніторингового комітету ПАРЄ Андрес Еркель зазначав, що мажоритарна система виборів сприяє використанню адміністративного ресурсу й маніпуляцій.

Як писав Тиждень.uа,  спостерігачі від ОБСЄ в  попередньому звіті вказали  на зловживання адмінресурсом на виборах в Україні, відсутність збалансованого висвітлення кампанії в ЗМІ та вплив економічних груп на політичну обстановку. Також вони зазначили, що результати парламентських виборів в Україні можуть негативно вплинути на українсько-європейські стосунки.  

Також спостерігач від ОБСЄ  Віола фон Крамон напередодні заявила, що при складанні звіту про українські вибори міжнародні спостерігачі виходитимуть в першу чергу з того, що переважна більшість маніпуляцій відбулася ще перед 28 жовтня.  

17 листопада 2011 року Верховна Рада ухвалила в цілому закон про вибори народних депутатів. Цьогорічні парламентскі вибори выдбулись  за змішаною  - пропорційно-мажоритарною системою.  

Читайте також: Головні тренди виборчої кампанії

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.