Екс-міністр юстиції: ЦВК могла сама розібратись з проблемними округами

Акценти
12 Листопада 2012, 07:16

Як повідомляє ЛІГАБізнесІнформ, екс-міністр наголосив, що  ЦВК не використала повною мірою надані їй законом можливості щодо встановлення результатів виборів у п'яти проблемних округах "замість неспроможних ОВК, які цього в свій час не зробили".

"Позиція щодо внесення клопотання про проведення повторних виборів – для мене це взагалі нонсенс. Бо якщо й говорити про щось повторне, то тільки про голосування", – підкреслив він.

Нагадаємо,  11 листопада, Центральна виборча комісія підбила підсумки результатів виборів народних депутатів Верховної Ради.  Зокрема, на засіданні ЦВК оголосила останніх переможців у 34 мажоритарних округах, таким чином визнавши перемогу 220 з 225 депутатів, які балотувалися по одномандатних округах.

6 листопада Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори народних депутатів у п’яти одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197 і 223.

До цього ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів в цих округах і пропонувала провести перевибори.

Опозиція оскаржила це рішення ЦВК.

Голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко вважає, що ні Верховна Рада, ні Центральна виборча комісія не мають законодавчих повноважень приймати рішення про повторні вибори в одномандатних виборчих округах.

Заступник голови ЦВК Андрій Магера не виключив, що перевиборів на п'яти проблемних округах не буде, а результати виборів будуть встановлені за рішенням судів

90