Екс-міністр фінансів Колобов отримав право на проживання в Іспанії

3 Жовтня 2016, 13:34

Колишній міністр фінансів часів Януковича Юрій Колобов отримав посвідку на проживання в Іспанії. Про це повідомив заступник генерального прокурора України Євген Єнін.

«Наскільки мені відомо, у нього просто посвідка на проживання», – сказав він в інтерв’ю «Українським новинам».

За словами заступника генпрокурора, комісія з контролю за файлами Інтерполу заблокувала доступ до файла Колобова і зараз розглядає матеріали цієї справи. Єнін не зміг сказати, на якому засіданні буде вирішено питання Колобова.

Нагадаємо, Колобов зник у серпні 2014 року. У жовтні СБУ оголосила його в розшук і відкрила кримінальне провадження. Тоді повідомили, що підставою став залучений Україною кредит від Росії у грудні 2013 року.

19 січня 2015 року Печерським районним судом міста Києва за клопотанням Генеральної прокуратури України постановлено ухвалу про обрання для Колобова запобіжного заходу – взяття під варту. Колобов був заарештований в курортному містечку Альтеа в автономній області Валенсія (Іспанія) на початку березня 2015 року.

У січні 2016 року Іспанія відмовила Україні у видачі Колобова. У травні Печерський райсуд Києва наклав арешт на 199,4 млн грн, які належать матері екс-міністра фінансів Юрія Колобова. 

У липні цей же суд Києва заарештував дві квартири і три машиномісця дружини Колобова. ​