Ситуація на Донбасі має вкрай негативні економічні наслідки для України, підриваючи упевненість інвесторів і кредиторів. На цьому наголошує в інтерв’ю «Українському тижню» Дімітрі Ґвіндадзе, екс-міністр фінансів Грузії.
«Торік на Сході виробляли 16% ВВП, 27% промислових товарів і майже таку саму частку експорту. У регіоні найщільніша мережа залізниць. Коли через зовнішнє втручання намагаються відокремити такий шматок країни, це призводить до величезних проблем і вельми складної адаптації», – каже експерт.
У результаті валютний курс, платіжний баланс, дефіцит та наповнюваність бюджету, банківський сектор усієї країни викликають занепокоєння, констатує економіст. Він також нагадує, що найбільші українські фінустанови мають багато активів і зобов’язань на Донеччині та Луганщині.
«Тому те, що зараз відбувається з гривнею і бюджетом, – це великою мірою наслідок подій на Донбасі. Руйнування в регіоні самі собою негативно вплинули на економічне зростання країни», – розповідає Ґвіндадзе.
Окрім того, за словами економіста, є ще багато виробничих ланцюжків, які пов’язують Донбас з іншими областями України. Чимало їх було зруйновано. Отже, наслідки подій на Донеччині та Луганщині не обмежуються цим регіоном, а помітні по всій країні.
«Вони підривають упевненість інвесторів, споживачів, кредиторів та банківських вкладників», – каже Ґвіндадзе.
Повний текст інтерв'ю читайте в черговому числі журналу "Український тиждень", №49.