"З введенням в дію цього закону дерзакупівлі як такі можна вважати звичайним базаром. Те, за що переслідують мене, вже давно узаконено, плюс все Євро без тендерів", – зазначив він.
"Всі звинувачення, що мені пред’являються в порівнянні з тим, що робиться сьогодні є просто дивними", – додав він.
Він нагадав, що під час роботи на посаді він вів "жорстку боротьбу проти тендерної палати, лідери якої сьогодні в Партії регіонів і на чолі якої стояли багато впливових осіб Партії регіонів, вільних економічних зон, ввезення лівого обладнання нібито для цілей модернізації".
Данилишин нагадав, що 3 квітня 2008 року держазупівлями займалось міністерство економіки. Він також стверджує, що за часів його головування в міністерстві була "найменша частка закупівель в одного учасника".
За даними Держкомстату, протягом ІІ-ІV кварталів 2008 року Мінекономіки прийнято рішень щодо застосування процедури торгів з обмеженою участю та процедури закупівлі в одного учасника на очікувану суму 32,0 млрд. гривень
За 2010 рік щодо застосування процедури закупівлі в одного учасника на загальну очікувану вартість предметів закупівлі понад 310 млрд. гривень, в 2011 році ця сума була більшою 400 млрд грн.
"Проте ніхто ніякого покарання не несе. За 1 квартал 2012 року уже витрачено 140 млрд грн., а за 1 півряччя – близько 300 млрд", – наголосив Данилишин.
"Виходить, що за час, поки я був міністром економіки в Україні була сама найменша частка закупівель в одного учасника", – заявив Данилишин.
У 2011 року екс-міністр Богдан Данилишин отримав політичний притулок в Чехії.
Як повідомлялось, 1 серпня президент Віктор Янукович підписав закон про виведення державних підприємств з-під обов'язкової дії тендерних процедур закону "Про здійснення державних закупівель".
4 липня в другому читанні законопроект було прийнято без обговорення після хвилинного виступу доповідача «регіонала» Олексія Плотнікова.
Нагадаємо, експерти глобальної антикорупційної організації "Transparency International" вважають, щ о законопроект про державні закупівлі N7532, прийнятий Верховною Радою 15 березня в першому читанні, не здатний протистояти корупції.
Читайте також: Зробити явне таємним: влада приховує перерозподіл бюджетних коштів на користь близького до неї бізнесу