НОВИНИ

Transparency International закликає переписати закон про держзакупівлі

Законопроект про державні закупівлі N7532, прийнятий Верховною Радою 15 березня в першому читанні, не здатний протистояти корупції. Так вважають експерти глобальної антикорупційної організації "Transparency International".

Організація закликає голову Верховної Ради  Володимира Литвина допрацювати документ, повідомляє  ЛІГАБізнесІнформ.

У листі підкреслюється, що через неефективні тендери державний бюджет України втрачає близько 3 млрд. євро в рік.

На думку правозахисників, ухвалення законопроекту загрожує тим, що більшість тендерної документації не буде доступна для громадськості. "Ні бізнес, ні журналісти, ні громадські організації, ні державні органи нагляду не зможуть контролювати тендери", - йдеться у листі.

У "Transparency International" також підкреслюють, що законопроект дозволяє обходитися без тендерів у випадках, якщо держава володіє 50% акцій комерційного або комунального підприємства. "Таким чином, за рамки тендерів можна винести до 70% контрактів на суму 7 млрд. євро в рік. Це зроблено нібито для спрощення процесу. Таке спрощення процедури держзакупівель послабляє громадський контроль над витратами і демонструє небажання реформувати процес на користь суспільства в цілому", - відмічають правозахисники.

Нагадаємо, раніше громадське партнерство "За доброчесність державних закупівель в Україні" надіслало лист голові Верховної Ради Володимиру Литвину із закликом докласти максимум зусиль для того, щоб повернути на доопрацювання в Кабінет Міністрів законопроект N7532.

Нагадаємо, раніше «Тиждень» писав про те, що цей законопроект може забезпечити чиновникам безконтрольне освоєння понад 130 млрд гривень в рік шляхом проведення держзакупівель.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.