Екс-міністр екології сплатив державі 1,4 млн грн за рішенням суду

20 Червня 2012, 09:04

Вони підписані дружиною екс-міністра Наталею Філіпчук на загальну суму 1 433 477,6 грн, у графі "призначення платежу" записане: "Відшкодування матеріального збитку, заподіяного злочином, згідно з рішенням суду". Платежі проводилися з 19 квітня по 20 травня.

"Я спілкувався з Філіпчуком, коли він був міністром, – він не справляв враження багатої людини", – прокоментував інформацію екс-бютівець Володимир Каплієнко.

"Інформації в мене немає, але думаю, йому допомогли представники тієї команди, у якій він був. Хоча не можу виключати, що його родина продала майно", – сказав він.

Нагадаємо, нецільове використання грошей стало основним пунктом обвинувачення, за якими Соломенський суд Києва засудив Філіпчукана три роки.

1,4 млн гривень – це сума, заплачена зі спецфонду держбюджету юридичній фірмі Astapov Lawyers, що вела справу про розрив контракту з компанією Venco по розробці родовищ газу на чорноморському шельфі.

Як встановив суд, рішення про договір з Astapov Lawyers не затверджувалося Мін'юстом, і Кабмін рішення про перерозподіл коштів не приймав.

Зараз Філіпчук подав апеляцію на рішення суду. Не виключено, що відшкодування збитку призведе до зміни вироку, відзначає видання.